'
Читаєте зараз
Китай у рекордні строки нарощує ядерку: яка мета 

Китай у рекордні строки нарощує ядерку: яка мета 

Ilona Kivva
Автор:

Пекін нарощує свій військовий та ядерний потенціал у масштабах, яких не було з часів Другої світової війни. Імовірно, країна готується до вторгнення на Тайвань протягом найближчих років, пише Bloomberg.

Попри економічну кризу оборонний бюджет Китаю за останні роки зріс на 16% до понад $223 млрд, заявив адмірал Джон Аквіліно, лідер Індійсько-Тихоокеанського командування. Протягом трьох років Народно-визвольна армія (НОАК) отримала понад 400 винищувачів та більш ніж 20 військових кораблів. Армія також подвоїла свої запаси балістичних і крилатих ракет з 2020 року.

«Всі ознаки вказують на те, що Народно-визвольна армія виконує директиву президента Сі Цзіньпіна щодо готовності до вторгнення на Тайвань до 2027 року. Дії НОАК вказують на їхню здатність вкластися в обраний Сі Цзіньпіном термін для об’єднання Тайваню з материковим Китаєм силою, якщо буде вказівка», – сказав Джон Аквіліно.

Китайські військові також відпрацьовували різні завдання в рамках навчань перед операцією, додав він. Наприклад, імітацію оточення з морською та повітряною блокадою. Речник МЗС Китаю Лінь Цзянь заявив, що Тайвань – внутрішня справа Китаю. Він звинуватив Вашингтон у створенні розколу в Азійсько-тихоокеанському регіоні.

«Деякі люди в США намагаються підняти наратив про загрозу з боку Китаю, щоб посилити напруженість через протоку та спровокувати конфронтацію. Ми рішуче проти цього», – висловився Лінь Цзянь.

Тим часом розвідувальна спільнота США вважає, що Китай не хоче військового конфлікту навколо Тайваню, навіть якщо має намір взяти острів під свій контроль. В будь-якому випадку, Штати занепокоєні партнерством КНР з Росією. Посадовці вважають це відповіддю на альянси США в Тихоокеанському регіоні та інших країнах.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій