'
Читаєте зараз
Китайську блогерку випустили з в’язниці, де вона провела 4 роки: до чого тут COVID-19

Китайську блогерку випустили з в’язниці, де вона провела 4 роки: до чого тут COVID-19

Анастасія Могилевець

Журналістка з Китаю Чжан Чжань, яка була ув’язнена за висвітлення перших днів пандемії COVID-19 у країні, вийшла на свободу. Проте її місцеперебування досі невідоме, пише BBC.

Дівчина вирушила з Шанхаю до Уханя в лютому 2020 року, щоб задокументувати те, що вона бачила на вулицях і в лікарнях на початку пандемії. Її прямі трансляції набирали безліч переглядів у соцмережах, і вона продовжувала свою діяльність попри погрози влади.

Пані Чжан опублікувала понад 100 відео на своєму каналі YouTube, WeChat і Twitter до того, як 14 травня 2020 року повідомили про її зникнення. Наступного дня влада оголосила, що дівчину затримала поліція в Шанхаї. У листопаді того ж року її звинуватили в підбурюванні сварок і провокуванні неприємностей, що часто висувають проти активістів у КНР. Чжань провела за ґратами чотири роки.

«У Китаї журналісти, затримані за свою роботу, часто залишаються під вартою або під наглядом навіть після завершення терміну ув’язнення. Я думаю, що найближчим часом у нас не буде оновлень. Ймовірно, вони спробують тримати її якомога далі від очей на деякий час», – каже активістка Александра Бєлаковська.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій