'
Читаєте зараз
Ларс фон Трієр виступив на захист росіян

Ларс фон Трієр виступив на захист росіян

Анастасія Бодюл

Одіозний данський кінорежисер Ларс фон Трієр опублікував в Інстаграмі пост про те, що життя росіян важливі. Це була реакція на приїзд української делегації в Данію, яка напередодні погодила передачу Силам оборони F-16.

До речі: пану Зеленському та пану Путіну, і не в останню чергу пані Фредеріксен (яка вчора, як хтось безмежно закоханий, позувала в кабіні однієї з найстрашніших машин для вбивств нашого часу, посміхаючись від вуха до вуха): «ЖИТТЯ РОСІЯН ТАКОЖ МАЮТЬ ЗНАЧЕННЯ!»

«Якщо ви стурбовані через життя росіян, подумайте про наступне. Десятки тисяч загиблих росіян — це наслідок політики російського уряду. Це російська політика — посилати молодих росіян на смерть у війні агресії. І це правда, що ті росіяни, хто виживуть, втягнуті у воєнні злочини і провину. Це удар по російській культурі», — каже історик Тімоті Снайдер.

Фон Трієр відомий тим, що зняв суперечливі фільми, такі як «Антихрист», «Догвіль» і «Ідіоти», багато з яких відомі своїм насильницьким і відверто сексуальним змістом. У 67-річного режисера хвороба Паркінсона, ОКР і наразі контрольований алкоголізм.

‘Невже ми справді здивовані, що Ларс фон Трієр — хлопець, який колись стверджував, що симпатизує нацистам, був звинувачений у сексуальному насильстві та насильстві на знімальному майданчику, і має хренову історію жорстокого поводження з тваринами! — вирішив опублікувати це лайно сьогодні? Та годі.’ Скріншот: кінокриткиня Олександр Поворозник\Твіттер

Режисер також відомий фразою, сказаною в 2011 році в Каннах. «Я довго думав, що я єврей, і був дуже щасливий бути євреєм… Потім виявилося, що я не єврей… Я дізнався, що я справді нацист, що теж принесло мені певне задоволення. Що я можу сказати? Я розумію Гітлера. Він зробив деякі неправильні речі, абсолютно, але я бачу, як він сидить там у своєму бункері в кінці … Я йому співчуваю, так, трохи. Я не за Другу світову війну і я не проти євреїв. Я дуже за євреїв; ну не надто багато, тому що Ізраїль — це біль у дупі. Але все ж, як я можу вийти з цього речення … Гаразд, я нацист», — наголосив фон Трієр.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій