Читаєте зараз
Латвія передала ЗСУ бойові вертольоти

Латвія передала ЗСУ бойові вертольоти

Ilona Kivva
Автор:
  • Військово-повітряним силам України надійшли два гелікоптери Мі-17 та два Мі-2.
  • Авіатехніка є багатоцільовою і може використовуватися на фронті як для транспортування, так і для вогневої підтримки з неба.
  • Мі-2 надійшли у версії МСБ-2, яка має значні покращення у порівнянні зі стандартною моделлю. 

Авіапарк Збройних сил України поповнився технікою від країни-членкині НАТО. Це легкі, маневрові і вкрай швидкі гелікоптери, які можуть працювати навіть на критично малих висотах.

Заборона розповідає про бойові гвинтокрили від країни-партнерки.


Мі-17 і Мі-2: характеристики гелікоптерів

Україна отримала від країни-союзниці чотири військові гвинтокрили. Два Мі-17 і два – Мі-2 надійшли в частково розібраному стані, але перед відправкою авіатехніку пофарбували, а один з Mi-17 пройшов капітальний ремонт. Після збору їх передадуть на озброєння ЗСУ, повідомили у Міністерстві оборони Латвії.

«Відправлені пів року тому ПЗРК Stinger допомогли затримати російське вторгнення. Зараз, коли українські воїни контратакують у багатьох місцях, наші пожертвувані гелікоптери допоможуть проводити військові операції та рятувати життя. Підтримка України західними країнами не повинна припинитися, поки вона не звільнить всю свою територію від окупаційних військ!» — сказав міністр оборони Артіс Пабрікс.

Вертольоти Мі-2МСБ української модернізації, подаровані Латвією. Фото: Артіс Пабрікс/Twitter

Мі-2, який за натівською класифікацією називають Hoplite, — це невеликий транспортний гвинтокрил з легким турбінним двигуном радянського виробництва. Він може використовуватися, щоб перевозити вантажі, військових, проводити пошуково-рятувальні операції. Вертоліт оснащений 57 мм ракетами і 23 мм гарматою, тому також підходить для забезпечення безпосередньої підтримки армії з повітря.

Читати більше новин в Telegram

Судячи з опублікованого очільником оборонного відомства Латвії фото, Мі-2 Україна отримала власної модернізації МСБ-2 «Надія». Удосконаленням техніки займалося підприємство «Мотор Січ». Розробку вертольотів почали у 2011 році. Їх оснастили сучасним двигуном АІ450М потужністю 465 кінських сил, встановлена кардинально інша авіоніка. 

Попри те, що вертоліт належить до легкого класу, він може перевозити 7-9 пасажирів. Максимальна швидкість — 250 км\год, а дальність польоту — 730 кілометрів. Також на Мі-2МСБ було замінене світлотехнічне обладнання, що дозволяє використовувати пілотам окуляри нічного бачення, щоб здійснювати надскладні польоти у нічний час.

Озброєння складають два великокаліберні кулемети НСВТ-12.7 мм та блоки некерованих авіаційних ракет РС-80 або радянських С-8.

Мі-17 є вдосконаленою експортною версією наймасовішого у світі військового вертольота Мі-8, пише Military Today. Це один із найпродуктивніших у світі універсальних гелікоптерів, який не раз доводив свою ефективність у бойових умовах у різних країнах. Так, саме ці вертольоти широко застосовували США в Афганістані.

Гвинтокрил оснащений двома турбодвигунами Климова ТВ3-117МТ потужністю 1874 л, які значно зменшили споживання палива у порівнянні з Mi-8. 

Він може перевозити 24 пасажири і навіть невелику техніку, маючи внутрішню вантажопідйомність 4 т + підвішені вантажі вагою до 3 тонн. 

Гелікоптер може бути озброєний віконними кулеметами калібру 7.62 мм і 12.7 мм; існують спеціальні озброєні вертольоти, які можуть нести до 1500 кг зовнішнього озброєння, наприклад протитанкові ракети або ракети класу «повітря-повітря», бомби, а також капсули з 57-мм і 80-мм некерованими ракетами.

Деякі версії сумісні з окулярами нічного бачення, що дозволяє пілотам виконувати операції на наднизьких висотах у темряві. Максимальна швидкість становить 250 км\година.

Раніше Заборона розповідала про смертоносну артилерію, яка передала Україні Велика Британія, щоб нищити склади з технікою та живу силу окупантів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій