'
Читаєте зараз
Лауреатка Нобелівської премії скасувала виступ в Одесі. Детально

Лауреатка Нобелівської премії скасувала виступ в Одесі. Детально

Сергій Сурепін

Лауреатка Нобелівської премії, письменниця та публіцистка Світлана Алексієвич скасувала свій виступ в Одесі через погрози. Він мав відбутися 8 серпня. Про це письменниця заявила в публічному зверненні.

«Декілька хвилин тому я дізналася, що організатори нашої зустрічі отримують погрози, а також я особисто. Звинувачуючи мене у якихось абсолютно надуманих образах, завданих українцям. Це жодним чином не може бути правдою, оскільки моя мама українка, я народилася в Україні і завжди відчувала в собі українську кров, але заради нашої спільної безпеки нашої сьогоднішньої зустрічі не буде, ми її скасуємо», – заявила Алексієвич.

  • Світлана Алексієвич – білоруська письменниця українського походження, лауреатка Нобелівської премії з літератури 2015 року. Неодноразово висловлювалася на підтримку України та засуджувала російську агресію.

Позиція організаторів

«Поки ніяких коментарів немає. Коли буде готова офіційна відповідь, обов’язково повідомимо», – повідомили представники Зеленого театру в розмові з виданням «Заборона».

Подробиці

Читати більше новин в Telegram

За словами організаторів зустрічі, Алексієвич приїхала до Одеси вчора ввечері. Організатори заявляють про те, що їм надходили анонімні телефонні дзвінки з погрозами. Через це зустріч скасували. Де зараз перебуває письменниця, організатори не розголошують.

8 серпня українські ЗМІ повідомили, що Алексієвич внесли до бази «Миротворець». Через кілька годин її нібито видалили зі списку. Причиною була вказана «пропаганда, спрямована на розпалювання міжнаціональної ворожнечі та маніпулювання суспільно значущою інформацією».

Зараз на сайті «Миротворця» інформації про Світлану Алексієвич немає.

  • Центр «Миротворець» – неурядова організація, що займається дослідженням ознак злочинів проти основ національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку. Робота Центру розпочалася в березні 2014 року.
Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій