'
Читаєте зараз
Леросу вручили підозру за фак у бік президента

Леросу вручили підозру за фак у бік президента

Markiian Oliiarnyk
Народний депутат України Гео Лерос
  • За жест Гео Лероса у бік президента відкрили кримінальне провадження, суд обиратиме запобіжний захід.
  • Лерос заявив, що наполягатиме на «слідчому експерименті» за участі парламенту і президента.
  • Народний депутат Гео Лерос 4 листопада показав середній палець президенту з трибуни Верховної Ради.

За результатами кримінального провадження слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) вручили позафракційному народному депутату Гео Леросу підозру. Розслідування стосується жеста, який депутат направив у бік президента під час сесії у Верховній Раді.

Заборона розповідає про розслідування та чим обернеться витівка бувшому «слузі народу».


Скандальний жест Лероса

Під час сесії Верховної Ради 4 листопада сталася неординарна навіть для українського парламенту ситуація: народний депутат Гео Лерос (обраний за квотою партії «Слуга народу») показав фак президенту України.

Головнокомандувач Володимир Зеленський прийшов представити парламенту нового міністра оборони. До трибуни вийшов Лерос і назвав Зеленського «найбільшим зрадником країни». Спікер парламенту Руслан Стефанчук закликав депутата не відхилятися від теми виступу, а потім вимкнув мікрофон на трибуні. У відповідь Лерос показав середній палець президенту та пішов з трибуни.

Підозра Леросу від ДБР за середній палець

11 листопада Держбюро розслідувань опублікувало результати розслідування щодо непристойного жесту Гео Лероса у сесійній залі парламенту. Правоохоронці стверджують, що парламентар «зловживав своїми повноваженнями народного депутата України на виступ», а непристойним жестом «демонстрував зневагу до загальноприйнятих норм моралі й соціального оточення».

Читати більше новин в Telegram

Мету такої поведінки народного обранця слідчі ДБР вбачають у «створенні власного медійного та політичного образу, підвищенні медійної впізнаваності, привернення уваги».

Через це Леросу вручили підозру у грубому порушенні громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства — частина 1 статті 296 Кримінального кодексу України.

Чи це у повноваженнях ДБР розслідувати непристойний жест депутата? Насправді так. У кримінальних провадженнях, де фігурантами виступають президент, міністри, народні депутати, генеральний прокурор та інші високопосадовці України — розслідування ведуть органи Держбюро.

Що загрожує Леросу

Після вручення підозри Гео Леросу слідчі ДБР продовжать досудове розслідування — за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора. За інкримінованою Леросу статтею передбачено або штраф до 68 000 гривень, арешт до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 5 років.

Народному депутату Гео Леросу працівники ДБР вручають підозру. Фото зі сторінки Леросу у Facebook

Як стверджує ДБР, після вручення особі підозри суд має вирішити питання щодо запобіжного заходу для народного депутата на час досудового слідства.

Щодо досудового розслідування, то Гео Лерос відреагував жартом, що вимагатиме «слідчого експерименту».

«Я буду наполягати на слідчому експерименті: зібрати Верховну Раду та президента, щоб знову повторити жест!» — написав народний депутат на своїй сторінці у Facebook.

Раніше Заборона розповідала, що ДБР заявили про підозру четвертому президенту України Віктору Януковичу у створенні організованої злочинної групи під час подій Революції Гідності.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій