Читаєте зараз
В Україні продовжується тиск на омбудсмена

В Україні продовжується тиск на омбудсмена

Сергій Сурепін

28 травня колишній консультант ПРООН в Україні Святослав Шеремет опублікував заяву щодо неприпустимості політичного та релігійного тиску на уповноваженого ВР України з прав людини.

За словами Шеремета, «правозахисні організації, окремі правозахисники та правозахисниці, чимало людей доброї волі занепокоєні кампанією з тиску на Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Представника Уповноваженого з прав дитини, недискримінації та гендерної рівності».

Шеремет вважає, що жодний тиск на уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, співробітників та співробітниць Секретаріату Уповноваженого є неприпустимим — це унеможливлює виконання ними своїх функцій та обов’язків щодо парламентського контролю за дотриманням прав і свобод людини і громадянина стосовно всіх, хто проживає та знаходиться на території України. Також він додав, що тиск, який чиниться на уповноваженого, є тиском на всю систему захисту прав і свобод людини в Україні, оскільки наочно демонструє, що люди, які працюють у правозахисній сфері, піддаються переслідуванню у зв’язку зі своєю конституційною, сумлінною й професійною діяльністю. Разом з цим у заяві сказано, що активісти «вважають роботу, спрямовану на запобігання та захист людей від дискримінації за всіма захищеними ознаками, включаючи ознаки сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності, вкрай важливою та необхідною в Україні».

Нагадаємо, що представниця омбудсмена Аксана Філіпішина наполягла на видаленні петиції. На її думку, дана петиція дискримінує за сексуальною орієнтацією та гендерною приналежністю. Як зазначила сама Філіпішина, видалення петиції не було  обмеженням свободи слова: «Видалення петиції — це не питання свободи слова. Це питання прав людини. Моя свобода й моє право закінчуються там, де починаються свобода і права іншої людини».

Разом з цим стало відомо, що 29 травня у Києві пройде акція на підтримку Аксани Філіпішиної, яку переслідують за видалення з сайту президента петиції «про заборону пропаганди гомосексуалізму».

Читати більше новин в Telegram

Оновлення: стало відомо, що учасники контрпротесту порвали плакати на підтримку Філіпішиної.

https://www.facebook.com/liza.kuzmenko.7/posts/1930025440406100

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій