'
Читаєте зараз
Самосуд за фейк у WhatsApp: У Індії вбили 5 людей

Самосуд за фейк у WhatsApp: У Індії вбили 5 людей

Сергій Сурепін

1 липня в індійському штаті Махараштра натовп лінчував 5 людей, повідомляє BBC News. Привід — чутки про викрадення дітей, які поширювалися у WhatsApp.

Відео

Що таке?

Місцеві поліцейські заарештували 12 осіб, підозрюваних у скоєнні тяжких злочинів. За словами правоохоронців, жертви належали спільноті кочівників: вони проходили через село, коли на них звернули увагу мешканці штату.

Чому стався напад?

Читати більше новин в Telegram

Ненависть місцевих пов’язана з вірусними фальшивими повідомленнями в WhatsApp, в яких активно поширювалася інформація про масові викрадення дітей в Індії. Жителі села запідозрили мандрівників в крадіжці і вирішили опитати їх, проте залишилися незадоволені відповідями, тому до смерті забили кількох кочівників бамбуковими палицями і камінням.

Коли поліцейські прибули на місце події, місцеві жителі вирішили атакувати і їх. Охоронцям порядку довелося ввести в сільській місцевості комендантську годину і розгорнути додаткові сили, так як ситуація залишалася напруженою навіть на наступний день.

Це не вперше

Наприкінці червня натовп індійців побив кількох жебраків після отримання фальшивих повідомлень в WhatsApp. Люди порахували, що їх жертви прикидалися бездомними, а насправді вбивали місцевих жителів і продавали їх органи.

 

4 липня Індійське міністерство електроніки та інформаційних технологій закликало WhatsApp зупинити розповсюдження фейкових повідомлень та звинуватило представників месенджера у вбивствах. У WhatsApp відповіли, що планують навчити користувачів відрізняти правдиві повідомлення від фейкових.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій