'
Читаєте зараз
Литва хоче впровадити квоти на заробітчан з України

Литва хоче впровадити квоти на заробітчан з України

Сергій Сурепін

16 травня після засідання уряду віце-канцлер Литви Дейвідас Матуленіс заявив, що Литва планує впровадити квоти на заробітчан з України. Все це – через зростання масштабів імміграції, повідомляє Delfi.

За словами Матуленіса, завдяки цьому «може початися процес витіснення з ринку праці наших громадян, оскільки це більш дешева робоча сила». Також він зазначив, що зараз це питання найбільш актуальне через зростання кількості українських водіїв і будівельників. У минулому році робочі візи або посвідки на проживання на підставі роботи були надані майже 34,5 тисячі іноземців, з них близько 20 тисяч – громадянам України.

Також стало відомо, що квоти не діятимуть щодо кваліфікованого персоналу. За встановлення квот відповідатиме Міністерство соціального захисту і праці, також планується залучити експертів з Центру науково-дослідного моніторингу та аналізу. Конкретні пропозиції будуть висунуті до жовтня.

За словами президента Литовської асоціації автоперевізників Linava Ерландаса Мікенаса, квоти для іноземних працівників можуть створити загрозу бізнесу. Разом із цим уряд вирішив посилити порядок відрядження громадян третіх країн в Литву – передбачається повернення до системи дозволів на роботу.

Читайте також:

Читати більше новин в Telegram

Між самотністю та бідністю: Чого шукають українці в Польщі

«Майже кожен 12-й українець зараз – у Росії», – міністр закордонних справ

4 мільйони українців – трудові мігранти

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій