(c) 2018  ГО “Крос Медіа” – Усі права захищено

Photo: WFP/EU/Pete Kiehart

Волонтерка повідомила про 800 лiтнiх людей, які загинули від голоду на Донбасі. Влада про це не знає

У понеділок, 9 квітня, видання «Лівий берег» опублiкувало інтерв’ю з головою благодійного фонду «Турбота про літніх в Україні» Галиною Поляковою, яка займається допомогою самотнім людям похилого вiку. Волонтерка повідомила, що в 2015 роцi на окупованих територіях Донбасу 800 літніх людей в інтернатах померли від голоду.

 

«Ми отримували дзвінки від ветеранської організації Алчевська з повідомленнями про випадки смерті від голоду. У той час установи від нас брали продукти, пральні машини, бойлери. Наступного разу статистику з кількості інтернатних жителів ми збирали в лютому 2015 року. Тоді їх залишилося 3000 – 800 старих померли тому, що їх годували раз на день», – сказала в інтерв’ю Полякова.

Ми звернулися до офіційних органiв, щоб перевірити ці дані. У Міністерстві соціальної політики повідомили, що нічого не знають про смертi, а в Міністерстві з питань окупованих територій повідомили, що статистики з літніх осіб в соціальних установах на непідконтрольних територіях немає.

«Але цифра у 800 людей, померлих від голоду, виглядає сумнівно», – зазначив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгiй Тука.

 

Photo: WFP/EU/Pete Kiehart

Також ми звернулися до українського представництва міжнародної організації HelpAge International, яка займається потребами літніх людей. В минулому команда HelpAge працювала на непідконтрольних територіях, проте була змушена відмовитися від цього через неможливість проконтролювати дистрибуцію гуманітарної допомоги.

«Зараз ми не маємо зведеної статистики ані щодо смертності у закладах для літніх людей у частинах Донецької та Луганської областей, не підконтрольних українському уряду, ані взагалі щодо загальної кількості людей, які утримуються в таких закладах, – сказав представник HelpAge Михайло Верич. – Звичайно, побутові умови в таких закладах там не найкращі, нам відомо про брак одягу, наприклад. Але ми не маємо інформації про те, що люди в таких установах голодують».

Про автора

продюсер відеоісторій, журналіст. Співпрацювала з Hromadske.ua, телеканалом “Настоящее время” (RFE/RL), “Суспільним”. Співавторка документальних фільмів “Юзівська весна” та Looks like home, низки спільних медіапроектів з Thomson Foundation та UNHCR, спецпроекту “Сіра зона”.