'
Читаєте зараз
Волонтерка повідомила про 800 лiтнiх людей, які загинули від голоду на Донбасі. Влада про це не знає

Волонтерка повідомила про 800 лiтнiх людей, які загинули від голоду на Донбасі. Влада про це не знає

Kanareva Nastya

У понеділок, 9 квітня, видання «Лівий берег» опублiкувало інтерв’ю з головою благодійного фонду «Турбота про літніх в Україні» Галиною Поляковою, яка займається допомогою самотнім людям похилого вiку. Волонтерка повідомила, що в 2015 роцi на окупованих територіях Донбасу 800 літніх людей в інтернатах померли від голоду.

 

«Ми отримували дзвінки від ветеранської організації Алчевська з повідомленнями про випадки смерті від голоду. У той час установи від нас брали продукти, пральні машини, бойлери. Наступного разу статистику з кількості інтернатних жителів ми збирали в лютому 2015 року. Тоді їх залишилося 3000 – 800 старих померли тому, що їх годували раз на день», – сказала в інтерв’ю Полякова.

Ми звернулися до офіційних органiв, щоб перевірити ці дані. У Міністерстві соціальної політики повідомили, що нічого не знають про смертi, а в Міністерстві з питань окупованих територій повідомили, що статистики з літніх осіб в соціальних установах на непідконтрольних територіях немає.

Читати більше новин в Telegram

«Але цифра у 800 людей, померлих від голоду, виглядає сумнівно», – зазначив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгiй Тука.

 

Photo: WFP/EU/Pete Kiehart

Також ми звернулися до українського представництва міжнародної організації HelpAge International, яка займається потребами літніх людей. В минулому команда HelpAge працювала на непідконтрольних територіях, проте була змушена відмовитися від цього через неможливість проконтролювати дистрибуцію гуманітарної допомоги.

«Зараз ми не маємо зведеної статистики ані щодо смертності у закладах для літніх людей у частинах Донецької та Луганської областей, не підконтрольних українському уряду, ані взагалі щодо загальної кількості людей, які утримуються в таких закладах, – сказав представник HelpAge Михайло Верич. – Звичайно, побутові умови в таких закладах там не найкращі, нам відомо про брак одягу, наприклад. Але ми не маємо інформації про те, що люди в таких установах голодують».

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій