'
Читаєте зараз
Love, peace, Ukraine. В США та Європу повернулися масштабні гей-паради: 15 яскравих світлин

Love, peace, Ukraine. В США та Європу повернулися масштабні гей-паради: 15 яскравих світлин

Ilona Kivva
Автор:
  • Після двох років пандемії Pride Parade повернувся на вулиці в доковідних масштабах.
  • Одним з ключових стейтментів було зупинити війну в Україні.
  • Найяскравіші заходи, які можна порівняти хіба що з бразильським та венеціанським карнавалами, проводяться вже понад 50 років.

Червень щорічно є Pride Month по всьому світові. Він проводиться, аби підвищити обізнаність і заохочувати сексуальне різноманіття, рівні права для лесбійок, геїв, бісексуалів, трансгендерів і квір (ЛГБТК). У вихідні в середині Прайд-Місяця проводяться грандіозні гей-паради, що зв’язують святкуючих з різних куточків. Цьогоріч чи не центральну увагу на себе взяло на себе питання миру в Україні.

Заборона зібрала найяскравіші фотографії з парадів в Римі, Лос-Анджелесі, Відні та Тель-Авіві.


Pride Parade 2022: 15 фото

Найбільший прайд в Азії щорічно проводиться в Тель-Авіві. 10 червня 2022 року. Фото: Alexi Rosenfeld /Getty Images.
Люди відвідують Rome Pride за «Мир і любов» проти війни разом з українською ЛГБТК-спільнотою, 11 червня 2022 року. Фото: Stefano Montesi – Corbis/Corbis via Getty Images
Учасник 26-го Райдужного Параду одягнений як Королеваа. 11 червня 2022 року, Відень. Фото: HANS PUNZ/APA/AFP via Getty Images
Рим, 11 червня 2022 року. Фото: Stefano Montesi – Corbis/Corbis via Getty Images
Рим, 11 червня 2022 року. Фото: Andrea Ronchini/NurPhoto via Getty Images
Черлідери беруть участь в Brooklyn Pride Parade. 11 червня 2022 року, Нью-Йорк. Фото: YUKI IWAMURA/AFP via Getty Images
Porto Alegre Free Parade, 12 червня 2022 року, Бразилія. Фото: SILVIO AVILA/AFP via Getty Images
Концерт LA Pride In The Park за участі Christopher Street West (CSW), 12 червня 2022 року, Лос-Анджелес. Фото: Emma McIntyre/Getty Images
Періс Хілтон та Корістіна Агілера на прайді в Лос-Анджелесі, 11 червня 2022 року. Фото: Emma McIntyre/Getty Images
Коп та учасник параду в Вашингтоні, 11 червня 2022 року. Фото: Probal Rashid/LightRocket via Getty Images
Адвокатеса Глорія Олред (зліва), відома тим, що бере участь у резонансних справах про права жінок, і Вероніка Дідусенко, Міс Україна-2018, беруть участь у щорічному Pride Parade, 12 червня 2022 року в Голлівудській частині Лос-Анджелеса. Фото: David McNew/Getty Images
Лос-Анджелес, 12 червня 2022 року. Фото: Robert Gauthier/Los Angeles Times via Getty Images
Менше зброї — більше драг-королев. Лос-Анджелес, 12 червня 2022 року. Фото: David McNew/Getty Images
Собака під час параду в Лос-Анжджелесі, 12 червня 2022 року. Фото: David McNew/Getty Images

Повстання Стоунволла: з чого почалися гей-паради

Одностатеві стосунки та заклики до них були не просто незаконними, а вважалися серйозним злочином. Представники ЛГБТ-спільноти збиралися у барах та клубах у пошуках місця, де вони могли б відкрито говорити про свою сексуальну орієнтацію, пише National Geographic.

Існували подібні заклади зазвичай недовго, адже їх закривали під приводом незаконного продажу алкоголю, бо більшість з них належали мафії.

28 червня 1969 поліція Нью-Йорка здійснила обшук в одному з найпопулярніших гей-барів Stonewall Inn, розташованому в районі Грінвіч-Віллідж. Правоохоронці витягували з закладу відвідувачів та проводили жорсткі арешти, однак люди почали чинити опір.

Читати більше новин в Telegram

Газетні звіти, усні історії та задокументовані дані поліції суперечать один одному. Куратор колекції ЛГБТК Нью-Йоркської публічної бібліотеки Джейсон Бауманн каже, що історики досі сперечаються, хто спровокував історичну бійку. Одна з версій говорить про те, що першу цеглину у поліцію кинула темношкіра трансгендерна жінка та активістка Марша П. Джонсон. 

«Ми розбили вікна, ми зруйнували стіни. Ми не знаємо, хто першим кинув камінь. Ми почали кидати баки зі сміттям. Саме тоді поліція пішла на штурм», — цитує Голос Америки одного з учасників подій. Офіцери поліції були змушені відступити забарикадувались у Stonewall Inn. Протестувальники прорвалися через барикаду, почалися бійки, а у клубі спалахнула пожежа. Правоохоронцям знадобилися години, щоб розчистити вулиці, але наступної ночі вже більше тисячі людей прийшли до бару.

Рейд призвів до шести днів заворушень серед мешканців району та представників ЛГБТ-спільноти, які висловили невдоволення діями поліції.

Повстання Стоунволла стало першим відомим випадком в історії, коли представники ЛГБТ-спільноти почали чинити масштабний опір переслідуванням. Це дало початок багаторічного руху за права гомосексуалістів, трансгендерів, бісексуалів та квір-людей.

Рівно через рік після рейду, 28 червня 1970 року, відбувся перший прайд-парад.

Раніше Заборона розповідала про колекційну монету на честь 50-річчя першого ЛГБТ-прайду у країні, яку випустив британський королівський монетний двір.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій