'
Читаєте зараз
Литва до кінця року побудує в Україні шість шкіл-укриттів: де їх відкриють

Литва до кінця року побудує в Україні шість шкіл-укриттів: де їх відкриють

Анастасія Могилевець

Литва планує побудувати шість підземних шкіл у Миколаївській, Одеській, Запорізькій, Сумській, Чернігівській областях. Проєкт хочуть здійснити до кінця 2024 року, повідомив керівник литовських програм Co-create Future of Ukraine Артурас Жарновскіс.

«В названих регіонах ми починаємо будувати великі школи-бомбосховища. І це – будівництво з нуля, в місцях, де раніше укриттів не було. Серед іншого безпекові умови в таких підземних приміщеннях передбачатимуть, про всяк випадок, і антирадіаційний захист. Наша мета, аби діти могли повернутися до освітнього процесу з безпосереднім спілкуванням одне з одним і з учителями. Гадаю, ми зможемо закінчити це будівництво вже цього року», – каже Жарновскіс.

Великий проєкт покликаний створити безпечний простір в областях, які знаходяться близько до лінії фронту. Локацію шостого об’єкта поки визначають. Найімовірніше, це буде Харківщина. У мирний час такі заклади освіти можуть використовуватися як багатофункціональні приміщення – спортивні, розважальні тощо, додав представник Литви.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій