'
Читаєте зараз
Махінації на харчах в Міноборони: підтвердилося розкрадання 7 млрд гривень

Махінації на харчах в Міноборони: підтвердилося розкрадання 7 млрд гривень

Ilona Kivva
Автор:

Рахункова палата України затвердила результати Аудиту ефективності використання державних грошей Міністерством оборони. Проведений моніторинг підтвердив розкрадання на харчах за перше півріччя 2023 року, пишуть «Наші гроші»

У розпорядженні журналістів опинився текст доповіді. У ньому повністю підтверджуються дані журналістського розслідування щодо завищення цін на харчові продукти. 

«Фактично Міноборони не здійснювало моніторинг та самостійно не визначило вартість послуг харчування. Визначення очікуваної вартості здійснювалось шляхом механічного множення вартості комплекту за минулий рік помножений на індекс інфляції», — йдеться у звіті.

Відомство уклало десять угод на харчування солдатів у 2023 році на 42.05 млрд гривень. Після розслідування щодо завищених цін були укладені додаткові угоди, за якими деякі ціни на продукти знизились у два рази.

Таблиця порівняння цін для закупівлі продукти у різних силових органах України. Інфографіка: «Наші гроші»

«Узагальнені результати аудиту засвідчили непродуктивне використання бюджетних коштів у сумі 7 439.1 млн. гривень. Придбання найбільш вживаних продуктів харчування здійснювалося за цінами, які в середньому на 30% вище ринкових. Визначена Міноборони вартість харчування військовослужбовця ЗСУ на добу перевищує вартість такого харчування в інших підрозділів сектору безпеки та оборони від 3.17 млрд грн (Нацгвардія) до 7.04 млрд грн (СБУ)», — йдеться у звіті.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій