Читаєте зараз
Майже 900 ув’язнених в «ЛДНР» попросились в Україну – омбудсвумен

Майже 900 ув’язнених в «ЛДНР» попросились в Україну – омбудсвумен

Сергій Сурепін

895 ув’язнених, які перебувають у в’язницях «ЛДНР», написали прохання перевести їх на підконтрольну Україні територію. Про це розповіла уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова, повідомляє видання «Інтерфакс-Україна».

Цю інформацію омбудсвумен озвучила під час круглого столу у своєму офісі. За її словами, 470 прохачів перебувають у тюрмах Донецької області і 425 – Луганської області.

«Україна готова забрати всіх ув’язнених», – повідомила Денисова. Вона додала, що бойовики і російські військові використовують засуджених як безплатну робочу силу й солдатів для бойових підрозділів.

Раніше повідомлялось, що Україна готова обміняти 23 росіян на українських політвʼязнів і помилувати кілька десятків сепаратистів для обміну. Про це розповіла перша віце-спікера ВР Ірина Геращенко: «Українська сторона сьогодні ще раз звернулася з вимогою до представників РФ негайно надати офіційну відповідь на пропозицію передати їм 23 злочинців-росіян в обмін на політв‘язнів Кремля».

Водночас стало відомо, що на початку конфлікту на Донбасі в тюрмах на окупованих територіях залишалися приблизно 16 тисяч засуджених. Також Геращенко заявила, що за цей час Україні вдалося перевести кілька сотень засуджених на територію, підконтрольну Києву: «Серед тих, кого передали, були і завербовані, які потім намагалися влаштовувати бунти, були ті, чиї родичі так чи інакше матеріально стимулювали бойовиків, щоб їх перевели».

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору