'
Читаєте зараз
Майже 900 ув’язнених в «ЛДНР» попросились в Україну – омбудсвумен

Майже 900 ув’язнених в «ЛДНР» попросились в Україну – омбудсвумен

Сергій Сурепін

895 ув’язнених, які перебувають у в’язницях «ЛДНР», написали прохання перевести їх на підконтрольну Україні територію. Про це розповіла уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова, повідомляє видання «Інтерфакс-Україна».

Цю інформацію омбудсвумен озвучила під час круглого столу у своєму офісі. За її словами, 470 прохачів перебувають у тюрмах Донецької області і 425 – Луганської області.

«Україна готова забрати всіх ув’язнених», – повідомила Денисова. Вона додала, що бойовики і російські військові використовують засуджених як безплатну робочу силу й солдатів для бойових підрозділів.

Раніше повідомлялось, що Україна готова обміняти 23 росіян на українських політвʼязнів і помилувати кілька десятків сепаратистів для обміну. Про це розповіла перша віце-спікера ВР Ірина Геращенко: «Українська сторона сьогодні ще раз звернулася з вимогою до представників РФ негайно надати офіційну відповідь на пропозицію передати їм 23 злочинців-росіян в обмін на політв‘язнів Кремля».

Водночас стало відомо, що на початку конфлікту на Донбасі в тюрмах на окупованих територіях залишалися приблизно 16 тисяч засуджених. Також Геращенко заявила, що за цей час Україні вдалося перевести кілька сотень засуджених на територію, підконтрольну Києву: «Серед тих, кого передали, були і завербовані, які потім намагалися влаштовувати бунти, були ті, чиї родичі так чи інакше матеріально стимулювали бойовиків, щоб їх перевели».

Читати більше новин в Telegram
Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій