Читаєте зараз
Майже як ПЛР, але набагато швидше. Вчені показали революційний біосенсор

Майже як ПЛР, але набагато швидше. Вчені показали революційний біосенсор

Markiian Oliiarnyk
Тестування на COVID-19
  • Корейські вчені розробили інноваційний біосенсор для виявлення коронавірусу.
  • Технологія показує таку саму точність, як і ПЛР-тести, але у кілька разів швидше (всього за 30 хвилин).
  • Окрім того, біосенсор реагує на усі штами COVID-19, оскільки аналізує спеціальний вірусний рецептор, властивий усім відомим варіантам.

У Південній Кореї вчені розробили спеціальний біосенсор, який здатен виявляти COVID-19 так само ефективно, як і ПЛР-тест. При чому процес скринінгу з цією технологією займає всього 30 хвилин, що набагато швидше за інші високоточні типи аналізу на коронавірус.

Заборона розповідає про революційний винахід корейських вчених, який допоможе лікарям набагато швидше виявляти осіб, інфікованих SARS-CoV-2.


Біосенсор для виявлення COVID-19: як працює

Група південнокорейських вчених розробила спеціальний біосенсор для скринінгу, який може виявляти COVID-19 так само ефективно, як і тести полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), пише Yohnap.

Технологію розробили вчені з Корейського інституту науки і технологій (KIST) під керівництвом Лі Кван Хі. Вчені заявляють, що на відміну від ПЛР-тесту, пошук результатів якого займає щонайменше кілька годин, високочутливий і портативний біосенсор здатен виявляти коронавірус всього за 30 хвилин.

Окрім того, корейський біосенсор вміє виявляти не лише базовий SARS-CoV-2, а й усі похідні від нього штами. Він аналізує ангіотензин-перетворювальний фермент 2 (ACE2) — вірусний рецептор, який є спільним для усіх відомих варіантів COVID-19.

Читати більше новин в Telegram

Особливо актуальним цей винахід є зараз, під час потужної хвилі поширення Омікрону — найбільш заразного варіанту коронавірусу серед відомих. Так, наприклад, у Південній Кореї 25 січня 2022 року був встановлений новий абсолютний рекорд за кількість нових випадків за увесь час пандемії — понад 13 000.

Вчені поки не повідомляють про плани щодо передачі або продажу нової технології виявлення COVID-19 іншим країнам. Однак є сподівання, що зовсім скоро такі біосенсори з’являються і в Україні.

Раніше Заборона розповідала про нові рекомендації Ради Європейського Союзу щодо в’їзду туристів до країн ЄС, які набудуть чинності у лютому 2022 року.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій