Читаєте зараз
Новий штам Омікрон приніс випадкову популярність гурту та криптовалюті. Як так сталося?

Новий штам Омікрон приніс випадкову популярність гурту та криптовалюті. Як так сталося?

Markiian Oliiarnyk
Омікрон
  • Наприкінці листопада 2021 року науковці виявили новий штам коронавірусу Омікрон.
  • ВООЗ присвоїла штаму 15 літеру грецького алфавіту «омікрон». 
  • Вірус зробив популярними криптовалюту та метал-гурт.

З листопада 2021 року світом почав ширитися новий варіант коронавірусу Омікрон. Поки науковці вивчають його симптоматику, назва нового штаму принесла популярність метал-гурту з Гонконгу та підвищила ціни на криптовалюту.

Заборона розповідає про особливості коронавірусного штаму, гурт, криптовалюту та (бонус) планету з «Футурами».


Омікрон: нова мутація COVID-19

24 листопада 2021 року новий штам SARS-CoV-2 зафіксували південноафриканські вчені. У ВООЗ припустили, що Омікрон виник через підвищену вразливість людей з ослабленим імунітетом до мутацій коронавірусу. Саме велика кількість мутацій штаму B.1.1.529 занепокоїла науковців.

За словами південноафриканської лікарки Анжеліки Кутзі, пацієнти з новим штамом скаржились на сильну втому, прискорений пульс, високу температуру, ломоту в тілі та головний біль. Однак цих даних наразі недостатньо, щоб виокремити характеристики симптомів саме для нового варіанту коронавірусу.

В Україні з 3 грудня запровадили обов’язкову самоізоляцію для людей, які повернулись із країн зі стрімким поширенням нового штаму. Як зазначили в МОЗ, станом на 6 грудня в Україні не виявили жодного випадку захворювання на новий штам COVID-19. Однак українські науковці зазначають, що поки зарано говорити про ризики штаму B.1.1.529, оскільки його лише вивчають. 

Читати більше новин в Telegram

Лікарка-епідеміологиня, голова правління Всеукраїнської спілки громадських організацій «Українська санітарно епідеміологічна спілка» Людмила Мухарська повідомила Забороні, що новий варіант коронавірусу є більш заразним ніж штам Дельта. «Невідомо, коли Омікрон буде в Україні, але якщо він вже дістався до Європи, то варто бути напоготові. Однак протиепідеміологічні заходи залишаються в силі. Чим більшої кількості вакцинованих ми досягнемо, тим швидше зможемо взяти під контроль пандемію. Наразі вчені досліджують, як новий штам впливатиме на наявні вакцини», — заявила Мухарська.

Гурт Omicron: як новий штам вплинув на популярність

Поява нового штаму принесла випадкову популярність метал-гурту Omicron з Гонконгу. Колектив створили чотири музиканти ще у 2014 році, два роки потому розпався, так і не випустивши власного альбому. Видання Rolling Stone опублікував матеріал про забутих металістів.

Наприкінці листопада 2021 року гітарист Лі Генг Чан почув від колег та друзів, що про його гурт говорять у новинах. Але, як виявилося, йшлося не про них, а про новий штам коронавірусу, названий на честь латинської літери «Омікрон». 

«Ми думали: «Чи повинні заробити на цьому? Невже зарано? Це моветон?» Очевидно, що вірус — це не позитивна штука, але він генерує для нас трафік. Ми не хочемо, щоб люди думали, що ми базуємось на COVID-19», — каже Лі Генг Чан. 

Саме тому музиканти хочуть змінити назву на «Omicron 2014», на честь дати утворення квартету.  

Зліт криптовалюти Omicron

На фоні новин про появу нового штаму коронавірусу, різко подорожчала криптовалюта з такою ж назвою. Як повідомляє Liga.net, Omicron — це DeFi-проєкт, сама монета Omicron DAO випущена на протоколі другого рівня Arbitrum One та торгується на SushiSwap. 

Запуск активу відбувся 2 листопада 2021 року, 27 листопада вартість токена становила $65, а вже 29 листопада вона досягла свого максимуму $689.12. Загалом котування Omicron (OMIC) зросли на понад 900% з моменту присвоєння ВООЗ аналогічної назви новому штаму коронавірусу.

Омікрон Персей 8 з Futurama

Омікрон Персей 8 – планета із всесвіту «Футурами», населена великими істотами, які неодноразово намагаються захопити або знищити Землю. Причини знищення Землі дуже вагомі. По-перше, син правителя планети має отримати за це скаутський значок.

По-друге, справжнє неподобство викликало завершення телесеріалу «Самотня жінка-юрист». Його перестали знімати на Землі в 1999 році, але через далеке розташування планети Омікрон, туди він дійшов лише в 3000 році.

Звичайно більшість проблем омікронцями вирішує команда «Міжпланетного експресу».Раніше Заборона писала про механізм отримання 1000 гривень за програмою єПідтримка Володимира Зеленського.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій