'
Читаєте зараз
Хто стоїть за обстрілом Маріуполя: Розслідування

Хто стоїть за обстрілом Маріуполя: Розслідування

Сергій Сурепін

24 січня 2015 року в результаті смертоносного обстрілу мікрорайону Східний в Маріуполі загинула 31 людина. Його здійснили російські військові. Про це розповіли міжнародна група Bellingcat та працівники СБУ. Детально у ситуації розібрались журналісти «Радио Свободы».

Обстріл

Обстріл з перервами тривав весь день. Маріуполь піддався інтенсивному обстрілу з систем залпового вогню «Град» та «Ураган». Снаряди розривалися під ногами місцевих жителів, також постраждали двори житлових будинків, квартири, авто і магазини.

За словами голови ДНР Олександра Захарченко, взяття Маріуполя могло стати найкращим пам’ятником всім загиблим сепаратистів.

Винна Росія

Читати більше новин в Telegram

Про те, що за обстрілами міста стоїть Росія, українська влада говорила і раніше. Тепер вона хоче довести це в суді. Матеріали розслідування вже направили до Міжнародного кримінального суду ООН в Гаазі, який розглядає позов України проти Росії за звинуваченням у фінансуванні тероризму.

СБУ та Bellingcat заявили, що обстріл Маріуполя — практично цілком і повністю справа рук Росії: установки «Град», з яких вівся вогонь по житлових кварталах, були доставлені з російської території в ніч напередодні обстрілу, а керівництво діями артилерії здійснювали високопоставлені російські офіцери і генерали.

Хто саме

У розмовах с сепаратистами фігурує Олександр Цаплюк. Це підполковник російських збройних сил, який відразу після цього був підвищений на посаді і став генералом, а також директором артилерійської школи в Пензі.

Також до цих подій причетний Степан Ярощук, командувач ракетних військ та артилерії Південного військового округу Росії. Як вдалося встановити Bellingcat, він користався телефоном, який зареєстровано на Міністерство обороні РФ.

Коментар Bellingcat

«Для нас наше розслідування — це остаточний доказ, що не тільки якісь дивні добровольці брали участь у цій події. Це реальні війська в підпорядкуванні Міністерства оборони Росії», — заявив представник Bellingcat Анатолій Белокурін.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій