Масовані атаки РФ: військовий аналітик пояснив, до чого готуватися у 2024 році
- 2 січня росіяни здійснили комбіновану атаку по Україні: близько 100 цілей. Попередня сталася 29 грудня і була наймасовішою за кількістю випущених ракет за час повномасштабного вторгнення.
- У Росії був час накопичити певну кількість ракет і виготовити нові, тому обстріли, ймовірно, будуть продовжуватися.
- Однією з цілей ворога є виснаження протиповітряної оборони України, однак здійснити цю мету йому навряд вдасться.
Попри те, що точна кількість ППО-ракет та снарядів в арсеналі України є таємницею, загрози виснаження поки немає, адже майже кожен західний пакет допомоги включає відповідні боєприпаси. При цьому росіяни, очевидно, й надалі намагатимуться пробити захист, тому потрібно готуватися.
Заборона розповідає про запаси ракет у РФ та України,а також про ймовірні плани Москви на 2024 рік зі слів авторитетних військових аналітиків.
Ракетні обстріли у 2024 році: план Росії
Ворог майже не застосовував крилаті ракети морського базування «Калібр» під час останніх масованих атак. Приміром, під час нападу 2 січня їх було випущено всього три. При цьому за приблизними підрахунками, Росія виготовила їх трохи більш як 220 штук, каже голова Українського центру безпеки та співпраці Сергій Кузан.
«Нам слід очікувати таких масованих ударів. Запасів у них вистачить ще на вісім атак, можливо, з трошки меншою інтенсивністю. Десь будуть використовувати більше дронів Shahed, а прифронтові території обстрілюватимуть балістичними ракетами. Вони й надалі намагатимуться пробити нашу ППО, тому нам потрібно готуватися», — вважає військовий експерт.
Ракети РФ: чи більше їх за ППО-снаряди України
Російський військово-промисловий комплекс здатен виробляти близько 100 ракет різних типів на місяць, тому як мінімум 300 ракет у ворога є. Це є наслідком обходу Росією західних санкцій, пояснив військовий експерт Олександр Коваленко.
Читати більше новин в TelegramЩодо можливостей українських сил ППО, попри те, що точна кількість як самих систем, так і ракет та снарядів до них є військовою таємницею, оперуючи відкритими даними, загрози виснаження поки немає.
«Якщо ми подивимося на наповнення західних пакетів допомоги, то вони майже завжди включають ракети та снаряди для наших засобів ППО. Тому наразі такої загрози немає. Але це не значить, що росіяни не будуть пробувати й надалі виснажувати нашу протиповітряну оборону. Нам потрібні запаси ракет, і я певний, що у наших західних партнерів є всі необхідні розрахунки, що саме і в якій кількості нам потрібно передати», — вважає Кузан.
Також важливим є впровадження нових підходів до ураження ворожих цілей: розширювати тактику та методи перехоплення, використовувати нові тактичні елементи.
«Наприклад, повітряний елемент. Для цього потрібні ударні гелікоптери, які могли б перехоплювати дрони-камікадзе, або турбогвинтова штурмова авіація. Але без допомоги західних партнерів ми цього не досягнемо», — каже Коваленко.
Розв’язати проблему комплексно можливо, якщо Україна зможе вражати місця базування пускових установок. Для цього необхідні засоби ураження дальнього радіуса дії.
Раніше Заборона розповідала про чотири варіанти посилення війська зі слів командира Сухопутних військ ЗСУ. Жоден з них не вимагає посилення мобілізації.
Читати більше новин в Telegram