Читаєте зараз
Меддовідка не потрібна: в Україні змінили правила зарахування дітей на онлайн-навчання

Меддовідка не потрібна: в Україні змінили правила зарахування дітей на онлайн-навчання

Анастасія Могилевець
  • З початку серпня-2024 МОН скасувало вимогу подавати копію медичної довідки для зарахування дитини на дистанційне навчання.
  • Тепер документ № 086/о треба подавати лише у двох випадках.
  • Водночас перевести школяра в інший навчальний заклад тепер можна через електронні сервіси.

У батьків, які хочуть зарахувати учня або ученицю за дистанційною або індивідуальною формами медичну довідку не вимагатимуть. А для переведення дитини в іншу школу необов’язково навіть навідуватись до установи. Це можна зробити через комп’ютер чи навіть смартфон.

Заборона розповідає про зміни процедур для школярів та їхніх батьків.

Скасування медичної довідки для дистанційки: наказ МОН

З 1 серпня 2024 року скановану копію/фотокопію медичної довідки №086/о необхідно подавати лише для зарахування дитини:

  • на очну (денну, вечірню) форму здобуття загальної середньої освіти;
  • на змішану (очну + дистанційну) форму.

Тобто, тепер для зарахування у школи учнів і учениць за дистанційною/індивідуальною формами в батьків не мають права вимагати цей документ. Зміни закріплено наказом Міністерства освіти України №714 від 20 травня 2024 року, що набрав чинності саме на початку серпня.

За словами освітнього омбудсмена Сергія Горбачова, в лютому 2024 року його служба надсилала МОН низку пропозицій. Серед них була й ініціатива скасувати вимогу про надання меддовідки для оформлення дистанційної форми навчання.

Читати більше новин в Telegram

«Пройти медичний огляд для зарахування до закладу освіти України учні й учениці, які перебувають за кордоном або на ТОТ, не мають змоги. Це порушувало їхні права та нівелювало бажання здобувати освіту в українській школі й таким чином підтримувати зв’язок з Україною», — пояснив Горбачов.

Відомі випадки, коли батьки купували медичні документи без проходження дітьми медогляду. В Офісі омбудсмена підкреслили, що ці дії підтримують умовний чорний ринок, де надаються такі послуги, і є корупцією.

«Також служба освітнього омбудсмена ініціювала внесення змін щодо проведення медичних оглядів педагогічних працівників закладів освіти, які перебувають за кордоном, на тимчасово окупованих територіях або є внутрішньо переміщеними особами та продовжують працювати дистанційно. Адже пройти періодичний медичний огляд такі працівники теж не можуть», — додав Сергій Горбачов.

Зарахування, відрахування і переведення школярів у 2024: що змінилося

Наказом №714 Міносвіти також спростило процедури зарахування, відрахування і переведення учнів у школах. Тепер для здійснення цих процедур батькам/опікунам достатньо скористатися:

  • автоматизованим інформаційним комплексом освітнього менеджменту (АІКОМ);
  • «Дією» (порталом або мобільним додатком);
  • іншими освітніми інформаційними системами, що взаємодіють з АІКОМ.

Батьки або повнолітні учні можуть подати заяву особисто, через електронну пошту, факс або інші засоби е-зв’язку. У заяву треба вкласти:

  • свідоцтво про народження або паспорт;
  • медичну довідку за формою №086-1/о;
  • документ про наявний рівень освіти (за наявності).

За бажанням можна додати висновок про психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини. Кожна школа/інша установа матиме людину, яка опікуватиметься зарахуванням, переведенням і відрахуванням учнів через АІКОМ або е-сервіси. Система перевірятиме правдивість даних автоматично. Накази директора школи також формуватимуться онлайн через АІКОМ.

Раніше Заборона розповідала про освітню реформу в Україні, що триває з 2016 року. Тестування оновленої системи почнеться вже у 2025 році.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій