Читаєте зараз
Медіарух заявив про тиск на журналістів: СБУ почала розслідування

Медіарух заявив про тиск на журналістів: СБУ почала розслідування

Ilona Kivva
Автор:

Журналісти та медіа, учасники Медіаруху, закликали Володимира Зеленського засудити кампанію тиску на журналістів і розслідувачів. Вони вимагають від президента взяти під контроль розслідування злочинів проти медійників.

В зверненні згадали низку атак на українських журналістів, зокрема, на Юрія Ніколова з проєкту «Наші гроші», на Bihus.Info, «Детектор медіа», «Українську правду», «Дзеркало тижня», NV, «Цензор», «Бабель», «Лігу.net», «Еспресо».

Стверджується, що за журналістами ведуть стеження, прослуховують їхні телефонні розмови, порушують право фахівців на приватне життя з метою їхньої дискредитації.

«Анонімні телеграм-канали, які публічно декларують, що працюють на владу і постійно її захищають, та сайти-сміттярки вже системно переслідують незалежні медіа та журналістів-розслідувачів, влаштовуючи їм провокації в реальному житті. Невідомі агресори намагаються виставити українських журналістів ‘ворогами народу’, російськими агентами, особами, що мають наркозалежність, та дискредитувати їхню професійну роботу», — йдеться в заяві.

СБУ вже відреагувала — кажуть, що розслідують обставини незаконного прослуховування та відеозйомки представників проєкту Bihus.Info. Відкрите кримінальне провадження згідно статею 359 ККУ(незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації).

Медіарух ― спільнота журналістів та експертів медійних громадських організацій, що діє з 2019 року. Першими підписантами меморандуму Серед підписантів «Перший канал Суспільного», «Українське радіо», «Громадське радіо», «Укрінформ», «Інтерфакс-Україна», «Дзеркало тижня. Україна», НВ, «Український тиждень», Інститут масової інформації, «Інтерньюз Україна», Центр демократії та верховенства права, Фундація «Суспільність», Національна асоціація медіа, Донецький інститут інформації, Інститут демократії імені Пилипа Орлика, Центр прав людини Zmina та інші (загалом понад 79 учасників).

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій