Читаєте зараз
Меморіал воїнам в Києві: в Мінветеранів розповіли про референс

Меморіал воїнам в Києві: в Мінветеранів розповіли про референс

Yevheniia Kostina
  • Український комплекс пам’яті полеглим захисникам візьме за зразок Арлінґтонське кладовище. 
  • Меморіал стосуватиметься різних періодів боротьби за незалежність країни, а не лише російсько-української війни. 
  • Міськрада Києва виділила під цвинтар майже 100 гектарів землі.

Референсом для київського меморіалу українським героям у Биківні може стати Арлінґтонський національний цвинтар. За понад 150 років існування масштабний проєкт з комеморації героїв різних періодів історії США вшановує сотні тисяч людей.

Заборона розповідає про плани щодо меморалізації пам’яті загиблих військових.


Київський меморіал захисникам України

Для створення меморіалу в Києві можуть взяти за приклад Арлінґтонське національне кладовище, що знаходиться у Вірджинії, повідомляє CNN з посиланням на міністерку у справах ветеранів України Юлію Лапутіну.

«Це [меморіал] буде пам’ятний знак не тільки героям, які там будуть поховані з боїв російсько-української війни. А й усім захисникам нашої країни, коли Україна боролася за власну незалежність в різні історичні періоди», — сказала Лапутіна.

Про початок процедури створення Національного військового меморіального кладовища та виділення під це землі 20 квітня 2023 року заявив мер Києва Віталій Кличко. За його словами, кладовище займе майже 100 гектарів у Биківні під Києвом.

Читати більше новин в Telegram

«Раніше ми підтримали пропозицію уряду щодо створення військового кладовища на Лисі горі. Але у громадськості вона підтримки не знайшла. Тому тепер ідеться про Биківню. Вісім гектарів землі в цій місцевості — у власності міста. І сьогодні ми відвели їх, фактично, розпочавши процедуру організації меморіалу. Поруч — близько 90 гектарів — земля державна», — сказав Кличко.

Цвинтар в Арлінґтоні

Арлінґтонське національне кладовище було засновано 1864 року для поховання загиблих у Громадянській війні солдатів. Наразі тут поховано понад 400 000 людей: не тільки учасники воєн і їхні сім’ї, а й президенти (зокрема Джон Кеннеді), голови Верховного суду США та астронавти. Першим тут поховали рядового Вільяма Крістмана, 13 травня 1864 року.

Автор книги «На святій землі: історія Арлінґтонського національного кладовища» Роберт Пул розповідає, що історія цвинтаря почалася з 27-го сектора, що є одним з найстаріших. Ця секція розпочалася в травні 1864 року, ще коли тут фактично не було кладовища. У 1864 році Громадянська війна тривала вже кілька років, а Вашинґтон тоді був містом-лікарнею. В тимчасових госпіталях перебувало близько 15 тисяч солдатів і моряків, які швидко почали помирати та потребували поховання.

«Також Арлінґтон став місцем спочинку генерала конфедератів Роберта Едварда Лі. Тож це було не лише зручним місцем для початку військових поховань часів Громадянської війни, а й питанням справедливості, можливо, навіть виправдання, якщо хочете [конфедерати намагалися зберегти рабовласницьку систему]», – каже Пул. 

Могила невідомого солдата, один із найвідоміших меморіалів Арлінгтона, містить залишки нерозпізнаних військовослужбовців часів Першої та Другої світової війни та Корейської війни. Догляд за похованням цілодобово здійснюють солдати з 3-го піхотного полку США (Старої Гвардії), зі спеціальною процедурою зміни сторожі щогодини.

Солдати розставляють американські прапорці на могили в Арлінґтоні перед Днем пам’яті, який відзначається щорічно в останній понеділок травня. Цей день присвячений американським військовослужбовцям, що загинули у всіх війнах і збройних конфліктах, в яких США брали участь. Фото: Джаррад Хендерсон, USA TODAY

Раніше Заборона розповідала про евакуацію архіву українського єврейства та меморіальний центр у Бучі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій