Читаєте зараз
Meta провалила запуск власного токена. І тепер дозволила рекламу криптовалют у Facebook

Meta провалила запуск власного токена. І тепер дозволила рекламу криптовалют у Facebook

Markiian Oliiarnyk
Криптовалюта Facebook
  • У Facebook та Instagram знову можна рекламувати криптовалюту.
  • Для цього потрібно мати хоча б одну з 27 схвалених компанією ліцензій.
  • Раніше компанія Meta змогла запустити свій NFT-гаманець, однак провалила випуск криптовалюти Diem.

Компанія Meta змінила політику розміщення реклами криптовалют на своїх платформах, зокрема й у соцмережі Facebook. Відтепер дозволено рекламувати ті продукти, які отримали хоча б одну з 27 схвалених ліцензій державних регуляторів. Таке рішення пов’язують з провалом запуску власної криптовалюти під назвою Diem, яка повинна була слугувати інструментом для транзакцій в межах сервісів компанії.

Заборона розповідає про нові правила розміщення реклами криптовалют у продуктах компанії Марка Цукерберга.


Скасування заборони на рекламу криптовалют у продуктах Meta

1 грудня 2021 року компанія Meta, яка раніше називалася Facebook, оголосила про своє рішення скасувати заборону для більшості криптовалютних компаній на розміщення реклами на своїх платформах. 

«Ми полегшуємо показ реклами про криптовалюту на нашій платформі, розширюючи кількість дозволених ліцензій, які ми приймаємо. Ми робимо це, тому що протягом останніх років криптовалютний ландшафт активно розвивався і стабілізувався, а також через збільшення кількості урядових постанов, які встановлюють чіткіші правила для цієї галузі», — йдеться в заяві.

Продукти компанії Meta: Facebook, Instagram, Messenger, WhatsApp, Oculus, Workplace. Фото: diy13@ya.ru/Depositphotos

Компанія Марка Цукерберга вже оновила критерії відповідності для показу реклами криптовалюти на своїх платформах. Зокрема кількість схвалених ліцензій від держрегуляторів збільшилася з трьох до 27.

Читати більше новин в Telegram

Компанія ввела заборону на рекламу криптовалют ще у січні 2018 року, зокрема Bitcoin та новин про ICO нових токенів. Однак у травні 2019 року дещо полегшила правила розміщення матеріалів, дозволивши показ реклами тих криптокомпаній, що володіють однією з трьох дозволених ліцензій, однак отримати їх могли лише одиниці.

Нові умови розміщення реклами криптовалют у продуктах Meta

Рекламодавцям, як і раніше, потрібно отримати письмовий дозвіл на розміщення реклами криптовалютних бірж, програмного забезпечення, платформ для криптопозик, криптовалютних гаманців, сервісів для обміну криптовалюти, апаратного забезпечення для майнингу тощо.

Після нововведень процедура подачі заявки на рекламу стала простішою. Вже не потрібно надавати усі отримані компанією ліцензії та відомості про те, як компанія веде бізнес. Тепер достатньо лише подати одну з 27 схвалених ліцензій, перелік яких є загальнодоступним. З ним можна ознайомитися у правилах розміщення реклами на сайті Facebook. 

Нова політика розміщення реклами не вплине на рекламодавців, договори з якими були укладені раніше. Зазначається, що компанія регулярно переглядатиме список ліцензій і за потреби доповнятиме його новими.

Провал запуску власної криптовалюти Meta

Як пише CNBC, Meta пішла на такий крок після невдалого запуску своєї власної криптовалюти, яку планували використовувати для покупок товарів і послуг через сервіси компанії. Також, ймовірно, на рішення вплинуло звільнення керівника відділу криптовалют компанії Meta Девіда Маркуса, який піде з посади наприкінці 2021 року.

Саме Маркус очолював проєкт зі створення цифрового NFT-гаманця та криптовалюти у підрозділі Novi Financial. У 2019 році проєкт зіткнувся з жорсткою протидією з боку державних регуляторів різних країн. 

У жовтні 2021 року Meta таки змогла запустити гаманець Novi. Однак сама криптовалюта, яка зараз називається Diem (раніше Libra) досі залишається недоступною для користувачів продуктів компанії Марка Цукерберга.

Концепт-арт криптовалюти Diem. Фото: niphon/Depositphotos

Тому щоб не втрачати позицій на криптовалютному ринку компанія й вирішила змінити правила розміщення реклами. За словами колишнього працівника Facebook Генрі Лава, нова політика Meta дозволить більшості дрібних інвесторів отримати майже необмежений доступ до нових криптовалют, а різним блокчейн-стартапам — заявити про себе.

«З більшою відкритістю та прозорістю щодо того, що можуть робити криптовалютні компанії, ми побачимо велике розширення криптовалютної індустрії та метавсесвіту, ніж будь-коли раніше. Це рішення змінило гру для масового користувача», — цитує слова Лава видання CNBC.

Раніше Заборона розповідала про нові правила налаштування таргетингової реклами у продуктах Meta, які заборонять рекламодавцям націлюватися на аудиторію за расовими, релігійними, та пов’язаними з орієнтацією параметрами.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій