'
Читаєте зараз
Методи часів Другої світової: РФ намагається замаскувати найпотужнішого носія Калібрів

Методи часів Другої світової: РФ намагається замаскувати найпотужнішого носія Калібрів

Ilona Kivva
Автор:
  • На супутникових знімках розслідувачі помітили військовий фрегат без розпізнавальних символів в Севастопольській гавані та під Новоросійськом.
  • Експерти вважають, що це корабель «Адмирал Эссен», який зазнав деяких модифікацій, аби його неможливо було ідентифікувати.
  • Судно може нести різноманітне озброєння: від Калібрів і Оніксів до ППО-ракет.

Подібні методи маскування у 1940-х роках застосовував Третій рейх, щоб приховати стратегічно важливий лінкор KMS Bismarck. Російський фрегат після затоплення Москви фактично виконує роль флагмана і є найпотужнішим носієм балістичних ракет.

Заборона розповідає про кораблі класу «Адмирал Григорович», а також про спробу РФ приховати їх від морських БпЛА.


Фрегат «Адмирал Эссен»: що з’ясували у Naval News

Військово-морський флот Російської Федерації радикально змінив підхід до захисту найцінніших кораблів зі свого арсеналу. Це пов’язано із загрозою атак українськими безпілотниками, пише Naval News.

Розслідувачі видання помітили на супутникових знімках, що росіяни закамуфлювали ніс та корму одного з фрегатів класу «Адмирал Григорович». Найімовірніше, йдеться про корабель під назвою «Адмирал Эссен», який є найпотужнішим у Чорноморському флоті ворога.

Так, ніс і корма були пофарбовані темною фарбою поверх рівномірної сірої схеми. Вперше у такому вигляді корабель помітили 19 червня 2023 року біля Севастополя, а вже 21 червня він потрапив на знімки, зроблені під Новоросійськом. Це підтверджує, що темні позначки є новою схемою фарби, а не просто трюком світла.

Читати більше новин в Telegram

Подібну систему, як зазначають у виданні, під час Другої світової війни застосовували німці. Військово-морські сили Третього рейху (Kriegsmarine) камуфлювали лінкор KMS Bismarck. Це була спроба ввести противника в оману щодо розміру судна, щоб ускладнити його ідентифікацію. Однак з урахуванням сучасних технологій цей метод може виявитися застарілим.

«Спроба оманливого маскування є, ймовірно, відповіддю на загрозу морських безпілотників ВМС України. Вони використовують камери для ідентифікації цілі. Можливо, ця схема спрямована на те, щоб збити з пантелику операторів безпілотників, щоб вони прийняли їх за менш цінну ціль. Наскільки добре це працюватиме, залишається під питанням», — кажуть розслідувачі.

Елементи камуфляжу на одному з фрегатів проєкту 11356 «Адмирал Григорович». Інфографіка: Naval News

Росія не вперше використовує методи камуфлюванні часів 1940-х років. Так, після потоплення крейсера «Москва» в квітні-2022 ворог почав замальовувати назви та тактичні номери на корпусах суден. Однак реальних позитивних результатів це не дало й ускладнило хіба що упізнання конкретного корабля серед серії однотипних.

Кораблі класу «Адмирал Григорович»: у чому специфіка

Адмірал Григорович — новітній клас замовлених ВМФ РФ фрегатів. Його основу складають фрегати типу Тальвар, які були побудовані в Росії для Індії. Тобто це, скоріше, модернізований, а не кардинально новий клас. пише Military Today.

Перший корабель з однойменною назвою був поставлений на озброєння в 2016 році і використовувався у складі російської бойової групи біля берегів Сирії. 

Головні функції таких фрегатів:

  • протиповітряна оборона;
  • супровід інших військових кораблів;
  • протичовнова боротьба.

Функція ППО забезпечується зенітними ракетними комплексами Штиль-1 із 36 ракетами. Кожна має радіус дії до 40 кілометрів. Для збиття цілей на малих висотах також стоять 36 ракет з радіусом до 40 кілометрів. Останній захист забезпечується двома гарматно-ракетними системами Kashtan (CIWS) (по вісім ракет 9M311 у БК). Також є 100-мм гармата подвійного призначення А-190, яка може вражати повітряні цілі, надводні кораблі та бомбардувати наземні цілі. Має максимальну дальність понад 20 км і стріляє зі швидкістю до 80 пострілів/хвилину.

Крім цього, серед озброєння два здвоєні 533 мм пускові для важких торпед. Їх можуть використовувати для ураження ворожих військових кораблів і підводних човнів. Ще встановлена ​​одна 12-ствольна протичовнова ракетна установка РБУ-6000. Однак найбільш небезпечною зброєю цих фрегатів є система вертикального пуску (VLS) для надзвукових крилатих ракет Калібр та крилатих ракет Онікс (дальність досягає 600 кілометрів). Ці снаряди РФ регулярно застосовує для обстрілу українських міст.

«Фрегати типу Адмірал Григорович є найбоєздатнішими військовими кораблями Чорноморського флоту Росії та діють як флагмани після того, як крейсер Москва був потоплений. Попри посилення оборони, українські морські безпілотники неодноразово проникали в Севастопольську гавань. Ці невеликі човни озброєні значною боєголовкою та становлять реальну загрозу.  Хоч вони ще не завдали серйозних втрат РФ, камуфлювання свідчить, що Росія серйозно сприймає цю загрозу», — зазначили у  Naval News.

Раніше Заборона розповідала про аварії, пов’язані з російським авіаносцем «Адмирал Кузнецов». Він ставав на ремонт майже щороку з моменту свого створення.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій