'
Читаєте зараз
В Мексиці обрали нового президента. Це була кривава бійня

В Мексиці обрали нового президента. Це була кривава бійня

Сергій Сурепін

1 липня у Мексиці відбулися президентські вибори, повідомляє CNN. Перемогу отримав кандидат від лівого опозиційного блоку «Разом ми будемо творити історію» Андрес Мануель Лопес Обрадор — він отримав понад 53% голосів. Офіційно Лопес Обрадор займе свою посаду 1 грудня 2018 року на 6 років.

Але це не найцікавіше, що ми дізналися. Під час виборчої кампанії в країні вбили 136 політиків. Останню — 1 липня. Жертвою стала член Партії праці Флора Ресендис Гонзалес. Політика вбили недалеко від свого будинку в муніципалітеті Контепек штату Мічоакан. Гонзалес померла в госпіталі. На думку представника Партії праці Рехінальдо Сандоваль, вбивство могло бути способом залякати місцеве населення в день виборів.

Що відомо?

48 жертв були кандидатами на виборах або претендували на висування. 21 червня вбили кандидата в мери міста Окампо Фернандо Анхелеса Хуареса. Через кілька днів в місті затримали 27 поліцейських — вони намагалися перешкодити федеральним агентам затримати свого начальника, підозрюваного в причетності до вбивства.

У списку загиблих є один кандидат в депутати країни — Фернандо Пурон. Його вбили увечері 8 червня незабаром після дебатів в північному штаті Коауїла. Коли політик фотографувався на вулиці з перехожим, злочинець підійшов до нього ззаду і вистрілив у голову. Пурон став 112-м убитим за час кампанії політиком.

Читати більше новин в Telegram

Кількість убитих політиків в ході цієї кампанії у багато разів перевищує число жертв насильства в період перед минулими виборами в 2012 році — тоді загинули 9 політиків.

Переможець

Свою передвиборну кампанію 64-річний політик побудував на обіцянках побороти «владу мафії» і перемогти корупцію, джерелом якої він називає «соціальну та економічну нерівність». Обраний президент також пообіцяв збудувати нові відносини з США, «засновані на взаємній повазі і захисті мігрантів, які чесно працюють і живуть у штатах».

Лопес Обрадор стане першим з часів Мексиканської революції початку XX століття президентом, що представляє незалежні ліві сили. У 2000 році права Партія національної дії перервала майже сімдесятирічне монополію на владу Інституційно-революційної партії, але на нинішніх виборах вони стали союзниками.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій