'
Читаєте зараз
Межигір’я стало парком-пам’яткою: що це означає

Межигір’я стало парком-пам’яткою: що це означає

Ilona Kivva
Автор:

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про створення парку-пам’ятки на території «Межигірʼя». Верховна Рада ухвалила його 14 липня 2023 року.

«На території урядової резиденції здійснюється  проведення екскурсій та масовий відпочинок населення. Кошти за відвідування не сплачуються до державного бюджету, що в умовах воєнного стану та значного бюджетного дефіциту є неприпустимим, тому зазначене питання потребує нагального врегулювання», — йдеться у пояснювальній записці.

Парком керуватиме Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України і спеціальна адміністрація. Землі юридично надаватимуться парку у користування державою. Це, за словами ініціаторів, дозволить направляти кошти від екскурсій та відвідин, у державний бюджет. 

«Рішення сприятиме відновленню видів тварин і рослин, збереженню біорізноманіття на території, що включається до складу парку, зокрема, видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України та міжнародних червоних списків, рідкісних рослин угрупувань, занесених до Зеленої книги України”, — додав представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Верховна Рада ухвалила постанову про передачу резиденції у державну власність ще 23 лютого 2014 року.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій