'
Читаєте зараз
Мігранти та в’язні: Кремль намагається обійти загальну мобілізацію

Мігранти та в’язні: Кремль намагається обійти загальну мобілізацію

Іван Скорина
  • Росія пропонує трудовим мігрантам із Центральної Азії піти добровольцями в обмін на громадянство та гроші.
  • Через конфлікт із Міноборони РФ ПВК «Вагнер» Євгенія Пригожина більше не може вербувати в’язнів.
  • Витоки секретних документів свідчать про те, що армії країни-агресорки необхідно набрати близько 400 000 людей.

Російська влада прагне відтягнути наступну офіційну мобілізацію якомога надовше, щоб мінімізувати внутрішні конфлікти в країні. Задля цього Міністерство оборони Російської Федерації забирає на фронт ще більше арештантів, а також реалізовує нове рішення вербування гастарбайтерів і робітників підприємств.

Заборона розповідає про нові методи поповнення окупаційної армії. 


Міноборони РФ вербує в тюрмах: британська розвідка

З початку 2023 року Кремль почав активніше вербувати в’язнів для участі у війні проти України. Лише за квітень до війська РФ могли потрапити до 10 000 засуджених. Вони були головним джерелом для ПВК Вагнера з літа 2022 року, проте компанія зрештою втратила цю можливість, повідомляє розвідка Міністерства оборони Великої Британії.

Швидше за все, групі перекрили доступ до російської пенітенціарної системи в лютому 2023 року, коли загострилася публічна ворожнеча між її керівником Євгенієм Пригожиним і МО РФ.

«Кампанія Міноборони Росії з вербування ув’язнених є частиною ширших, інтенсивних зусиль російських військових щодо збільшення чисельності армії. Так вони намагаються уникнути запровадження нової хвилі обов’язкової мобілізації, що була б дуже непопулярною серед російського населення», — наголосили розвідники.

Читати більше новин в Telegram

Мігранти з Азії та робітники: як заманюють на війну

Іншим способом відтягнути мобілізацію стало залучення трудових мігрантів із Середньої Азії. Працівники військкоматів навідувалися у мечеті та міграційні офіси, персонал яких тепер намагається вербувати гастарбайтерів на війну проти України.

На відео видно, як російський військовий вербувальник розмовляє з мігрантами в мечеті в Челябінську

За підписання контракту з армією РФ пропонують зарплату до $4160 на місяць і ще $2390 бонусів, а також прискорену процедуру отримання російського громадянства (від шести місяців до одного року замість п’яти). 

«Висока місячна зарплата та бонуси спонукатимуть деяких працівників-мігрантів зареєструватися добровольцями. Цих новобранців, ймовірно, відправляють на передову, де рівень втрат надзвичайно високий. Вербування мігрантів є частиною спроб Міноборони Росії виконати план — 400 000 нових солдатів», — вважають британські аналітики.

У середині лютого 2023 року, за даними The Washington Post, Путін підтримав пропозицію військового керівництва РФ таємно завербувати додатково 400 000 військовослужбовців для війни проти України. Відповідно до розвідданих, російському угрупованню в Україні не вистачає 50 000 військових на полі бою і 40 000 – у резерві.

Агітацію також проводять на промислових підприємствах у Москві. В ГУ розвідки Міноборони України зауважують, що це супроводжується моральним тиском та залякуванням людей. Найбільший інтерес для воєнкомів становлять чоловіки віком 40-55 років, які відслужили строкову службу в армії та мають певні військові спеціальності. 

Раніше Заборона розповідала про залучення азійських мігрантів до копання окопів й інших робіт на лінії фронту. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій