'
Читаєте зараз
Міністр закордонних справ Угорщини: Це брехня, що українська держава не причетна до «Миротворця»

Міністр закордонних справ Угорщини: Це брехня, що українська держава не причетна до «Миротворця»

Роман Губа
Автор:

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто назвав неправдивим твердження, що українська держава не має стосунку до сайту «Миротворець».

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на прес-службу угорського уряду. Свої слова міністр підтвердив тим, що в опублікованому «Миротворцем» списку українських чиновників та держслужбовців, які мають угорські паспорти, є особисті дані, недоступні з відкритих джерел. Доступ до них, на думку міністра, можна отримати лише через спецслужби або урядові джерела.

Що трапилося?
8 жовтня на сайті «Миротворець» з’явився список із понад трьомастами прізвищами закарпатців, які мають угорське громадянство та є держслужбовцями або чиновниками місцевого самоврядування. Через це угорський МЗС викликав послиню України в Угорщині Любов Непоп.

Які такі паспорти? 
19 вересня державна інформаційна агенція «Укрінформ» опублікувала відео видачі угорських паспортів українським громадянам. Запис було зроблено в консульстві Угорщини в Береговому. Укрінформ пояснив, що відео отримав із власних джерел. На відео угорські дипломати попереджують, що треба приховувати факт отримання угорського громадянства від української держави.

Публікація відеозапису спричинила скандал. Україна видворила угорського консула з Берегово. Будапешт вислав з Угорщини одного з українських дипломатів.

Читати більше новин в Telegram
Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій