Читаєте зараз
Міністропад у листопаді-2021: «Слуга народу» організувала велику ротацію у Кабміні

Міністропад у листопаді-2021: «Слуга народу» організувала велику ротацію у Кабміні

Markiian Oliiarnyk
  • Верховна Рада України відправила у відставку п’ять міністрів уряду Дениса Шмигаля. 
  • Очікується, що ексвіцепрем’єр Олексій Резніков не покине Кабмін, а очолить Міністерство оборони.
  • Ірина Верещук, яка активно готувалася стати міністром оборони, найімовірніше, очолить Міністерство з питань реінтеграції ТОТ.

Верховна Рада України відправила у відставку віцепрем’єр-міністрів України Олексія Резнікова та Олега Уруського, а також першого віцепрем’єра і міністра економіки Олексія Любченка, міністра оборони Андрія Тарана і міністра екології Романа Абрамовського. Голова фракції «Слуга народу» («СН»)  Давид Арахамія прокоментував можливі кандидатури на посади міністрів в уряді Дениса Шмигаля.

Заборона розповідає про кадрову ротацію в українському уряді, а також про ймовірних кандидатів на вакантні крісла у Кабміні.

Міністропад у листопаді: рішення Верховної Ради

3 листопада 2021 року Верховна Рада України проголосувала за звільнення одразу п’ятьох міністрів уряду Дениса Шмигаля. Першим у відставку відправили міністра захисту довкілля і природних ресурсів Романа Абрамовського — «за» проголосували 322 депутати. Наступним на черзі був міністр економіки Олексій Любченко — «за» 320 народних депутатів. 

Звільнення віцепрем’єр-міністра — міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова підтримали 329 нардепів, а його колеги, віцепрем’єр-міністра — міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олега Уруського — 342. 

Останнім звільнили з посади міністра оборони Андрія Тарана — «за» проголосував 341 народний обранець. 

Читати більше новин в Telegram

Як пише Суспільне, більшість міністрів, чиє звільнення розглядала Рада, навіть не з’явилися на засіданні, на що депутати відреагували, заявивши про «неповагу до парламенту». До ВР прибув лише Олексій Резніков, якого президент Володимир Зеленський запропонував обрати міністром оборони України.

Олексій Резніков і Олег Уруський

За два дні листопада чотири міністри уряд Дениса Шмигаля написали свої заяви про звільнення з посад. Першим подав у відставку віцепрем’єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (ТОТ) України Олексій Резніков. Про це повідомив представник Кабінету міністрів у Верховній Раді України Тарас Мельничук.

«Віцепрем’єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Резніков Олексій Юрійович подав заяву про звільнення за власним бажанням. Відповідна заява зареєстрована в Апараті ВРУ», — написав речник Кабміну в телеграмі. Трохи згодом Мельничук заявив, що окрім Резнікова 1 листопада у відставку подав ще й другий віцепрем’єр України Олег Уруський, який очолював Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості. Представник уряду в парламенті наголосив, що це рішення, як і випадку з Резніковим, було прийнято «за власним бажанням».

Олексій Любченко та Андрій Таран

Втім, на цьому листопадовий «міністропад» не завершився і вже 2 листопада Тарас Мельничук повідомив, що заяви на звільнення написали перший віцепрем’єр-міністр і, за сумісництвом, міністр економіки Олексій Любченко, а також міністр оборони Андрій Таран. 

Про те, що Любченка і Тарана «Слуга народу» розглядають як кандидатів на вихід, повідомлялося й раніше. Як пише Українська Правда, Олексій Любченко за час своєї каденції дуже зіпсував стосунки з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем, а в Офісі президента його підозрюють у корупції. А щодо Тарана, то у «СН» вже давно планували усунути його від виконання обов’язків, зокрема й через постійні конфлікти з очільником Генерального штабу.

Таким чином, четверо високопосадовців уряду Шмигаля приєдналися до міністра з питань захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського, який написав заяву на звільнення ще 19 жовтня 2021 року.

Давид Арахманія про ротацію в Кабміні

Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія на брифінгу прокоментував можливі ротації в уряді, попередньо обговорені на зібранні партії. За його словами, Міністерство оборони очолить Олексій Резніков, якого у кріслі міністра з питань реінтеграції ТОТ повинна замінити нардепка Ірина Верещук, яка протягом останніх місяців активно готувалася стати міністром оборони.

«По пану Резнікову. Міністерство оборони потребує швидких змін… Потрібно було шукати досвідченого менеджера, який міг би очолити міністерство та здійснювати всі ці зміни. Фактично пан Резніков вже довів свій професіоналізм і свою дипломатію, має хорошу репутацію серед міжнародних партнерів… Тому ми вирішили [висунути Резнікова кандидатом на посаду міністра оборони — ред.]», — сказав Арахамія.

Щодо інших посадових перестановок голова фракції «СН» повідомив, що Руслан Стрілець замінить Романа Абрамовського на посаді міністра з питань захисту довкілля та природних ресурсів, а голова Державної митної служби України Павло Рябкін стане міністром з питань стратегічних галузей промисловості України.

«Пан Рябікін переходить фактично до Міністерства стратегічної галузі [замість Олега Уруського — ред.], але без приставки “віцепрем’єр”, тому що робота цього міністерства фактично обмежуються цим міністерством, тому немає сенсу використовувати таку приставку. Пан Рябікін переходить з очільника митниці, тому що він має гарні здобутки і менеджерський досвід керування авіагалуззю, а ви пам’ятаєте, що до цього міністерства належить Держкосмос, підприємства, пов’язані з авіагалуззю», — зауважив Арахамія. 

Раніше Заборона розповіла про політичний шлях Арсена Авакова, якого таки звільнили після семи років перебування на посаді міністра внутрішніх справ.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій