'
Читаєте зараз
Міністру агрополітики вручили підозру: що з’ясувало НАБУ

Міністру агрополітики вручили підозру: що з’ясувало НАБУ

Ilona Kivva
Автор:

Ексголову аграрного комітету Верховної Ради, чинного міністра агрополітики та продовольства Миколу Сольського викрили на заволодінні державною землею на 291 млн грн та спробі заволодіння землею ще на 190 млн грн, повідомили у Національному антикорупційному бюро.

«До складу злочинної групи на чолі з топпосадовцем входили службові особи органів Держгеокадастру, а також особи, які контролювали діяльність цих органів, так звані куратори. Учасники схеми забезпечили знищення документів, на підставі яких два держпідприємства на Сумщині мали право постійного користування землею. Через їх відсутність обласний Держгеокадастр склав акт про самовільне зайняття цих ділянок», — кажуть у НАБУ.

Далі за допомогою підконтрольних посадовців обласного Держгеокадастру ділянки передали у власність заздалегідь визначеним людям. Зробили це під виглядом реалізації їх права на безплатну землю. Умовою отримання землі у власність було підписання договору про її передачу в оренду приватному агрохолдингу ще до моменту отримання. 

Підозру повідомили організатору схему, чинному міністру, двом кураторам органів Держгеокадастру та людині, яка сприяли вчиненню злочину. Триває вручення підозр іншим учасникам злочинної схеми.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій