'
Читаєте зараз
Міноборони України озвучило топ-5 must have для успішного контрнаступу

Міноборони України озвучило топ-5 must have для успішного контрнаступу

Ilona Kivva
Автор:
  • Українські захисники отримують потужну підтримку від країн-партнерів, втім, для прикінцевої перемоги цього все ще недостатньо.
  • Київ просить надати більше важкої зброї та бронетехніки, адже радянські зразки не є ефективними в задачах, зо хотілось би ставити.
  • Виправити ситуацію дуже допоможуть сучасні зразки, зокрема натівські.

Україна за три місяці великої війни отримала від партнерів, придбали на ринку, виготовила сама та передала Збройним силам значну кількість зброї. Її вистачило б, за словами міністра оборони Олексія Резнікова, на те, щоб успішно провести оборону і перемогти «будь-яку армію у Європі». Однак для того, щоб розібратися з Росією, треба більше військової підтримки.

Заборона розповідає про офіційні запити Міністерства оборони України для здійснення ефективного контрнаступу.


Резніков не задоволений постачанням зброї в Україну

На найближчу перспективу протистояння армії Російської Федерації, яка бере м’ясом та кількістю радянської зброї, треба реалізувати п’ять ключових цілей. Про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков.

«Україні конче потрібне важке озброєння, і дуже швидко. Ми довели, що у нас немає страху перед Кремлем, на відміну від багатьох інших. Я не можу сказати, що задоволений темпами та кількістю постачання зброї. Категорично ні. Але водночас я безмежно вдячний країнам, які нас підтримують. Зокрема, США, Великій Британії, Польщі, нашим Балтійським друзям. Усім іншим державам, які допомагають стримувати російське зло», — зазначив глава МО України.

Зразки НАТО, ППО та важка бронетехніка: топ-5 цілей для України

Резніков звертає увагу, що наразі неможливий потужний контрнаступ, адже ЗСУ не мають важкої зброї та техніки. Крім того, є очевидні проблеми з авіацією та протиповітряною обороною. Тож є зрозумілі цілі.

Читати більше новин в Telegram
  1. Реактивна система залпового вогню.

Збройним силам України конче потрібно отримати значну кількість РСЗВ зразка НАТО та боєприпасів до них.

  1. Обмін радянських калібрів на натівські.

В Міноборони наголошують, що треба забезпечити повне заміщення деяких існуючих калібрів радянського зразка: гармати зношені, снаряди не виробляються або їх дуже мало. Їх варто замінити на платформи, які поширені в країнах НАТО і забезпечені боєприпасами.

  1. Organic Unit.

МО та МЗС планують домовитись з партнерами про перехід до постачання не у вигляді окремих платформ, а у цілісних підрозділів, що одразу готові до виконання бойових завдань (organic unit). Це значно підвищить ефективність на полі бою.

  1. Забезпечити контрнаступ.

Дуже потрібні сотні одиниць важкої бронетехніки, без якої неможливий ефективний контрнаступ. «Слід враховувати, що радянська техніка переважно є застарілою і потребує приведення до бойового стану. А від партнерів ми поки отримуємо достатньо легку броню, не завжди зі зброєю», — розповів Резніков.

  1. Захист неба.

Бойові літаки та засоби ППО/ПРО для захисту українського неба є завжди актуальною потребою.

Раніше Заборона розповідала про проєкт Saveualist українських волонтерів–аналітиків, які збирають актуальну інформацію щодо потреб ЗСУ.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій