'
Читаєте зараз
Міносвіти кардинально змінило умови НМТ у 2024 році

Міносвіти кардинально змінило умови НМТ у 2024 році

Ilona Kivva
Автор:

Вступні випробування у 2024 році в Україні також будуть мати формат національного мультипредметного тесту, який міститиме чотири предмети: три обов’язкові та один — на вибір.Тестування відбуватиметься протягом одного дня із перервою, розповів міністр освіти та науки Оксен Лісовий.

Протягом дня треба буде здати два предмети (по 60 хвилин на кожний), після перерви ще два предмети по 60 хвилин. «Це дійсно може бути важко. Але чому так? Бо це дає можливість вступникові з’явитися у пункті тестування лише один раз. Не потрібно двічі витрачати час на дорогу, особливо актуально це для тих, хто змушений їхати до сусіднього населеного пункту», — зазначив очільник МОН.

В попередні роки екзамен містив два блоки:

  • два обов’язкові предмети — українська мова й математика;
  • додатковий предмет на вибір — історія України, іноземна мова, біологія, фізика або хімія.

До переліку обов’язкових предметів НМТ додали історію України. Вступники під час війни не мають можливості системно і ретельно готуватися, тому у 2024 році програма тестування з історії України охоплюватиме лише період XVI—ХХІ сторіччя. В Міністерстві освіти та науки аргументують цей вибір тим, що саме цей історичний період є дуже важливим для формування у молоді цілісного розуміння минулого та його зв’язку із сьогоденням.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій