'
Читаєте зараз
Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт двох топкомандувачів армії РФ

Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт двох топкомандувачів армії РФ

Ilona Kivva
Автор:

Міжнародний кримінальний суд виписав ордери на арешт командувача дальньої авіації Росії Сергія Кобилаша та начальника Чорноморського флоту РФ Віктора Соколова, повідомляють у МКС.

Відповідне рішення схвалили у межах розслідування потенційних воєнних злочинів росіян на території України, скоєних у період з 10 жовтня 2022 року до 9 березня 2023 року. Ордери видані на підставі клопотань, які були подані стороною обвинувачення.

Сергій Кобилаш — генерал-лейтенант Збройних сил Росії, який у той час був командувачем дальньої авіації Повітряно-космічних сил. Віктор Соколов — адмірал Військово-морського флоту РФ, в зазначений період командувач Чорноморським флотом.

Сергій Кобилаш. Фото: Максим Богодвид/РИА-Новости
Віктор Соколов. Фото: сайт Міністерства оборони Росії

Фігуранти несуть відповідальність за воєнний злочин, а саме атаку на цивільні об’єкти та заподіяння шкоди цивільним особам або пошкодження цивільних об’єктів. Тобто, Міжнародний кримінальний суд інкримінує посадовцям злочини проти людяності.

«Зміст ордерів зберігають у таємниці, щоб захистити свідків і забезпечити розслідування. Проте Палата попереднього провадження II вважає, що обізнаність громадськості може сприяти запобіганню подальшому вчиненню злочинів. Палата зазначає, що в інтересах правосуддя дозволити Секретаріату публічно оприлюднити наявність ордерів, імена підозрюваних, злочини, за які видані ордери, і форми відповідальності», — сказано у звіті.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій