Мобілізація в РФ вже провалилася: військові аналітики назвали три головні ознаки
- До вересня 2022 року в Росії було проведено чотири спроби призову.
- Володимир Путін оголосив про частковий призов у РФ 21 вересня 2022 року.
- Збройні сили РФ принаймні з 2008 року не поповнювали резервні сили.
У Російські Федерації немає умов для проведення широкомасштабної мобілізації. З 2008 року у країні працює змішана форма армії, тобто існує контрактна основа і звичайна служба. Але строковий призов скоротили до року, тому такі солдати дуже низькокваліфіковані. Крім того, структури, які мають відповідати за мобілізацію у регіонах, практично не функціонують.
Заборона розповідає про ознаки, що свідчать про провал часткового призову у РФ.
У Росії немає можливостей для ефективної мобілізації з 2008 року — ISW
Частковий призов, який президент Російської Федерації Володимир Путін оголосив 21 вересня 2022 року, не додасть чистої бойової потужності армії, вважають у Інституті вивчення війни (ISW).
«Росія навряд чи подолає фундаментальні структурні проблеми, намагаючись мобілізувати велику кількість росіян для продовження війни в Україні. Дії Путіна свідчать про те, що він набагато більше стурбований тим, щоб доставляти тіла на поле бою, ніж усувати основні недоліки.
Тому частковий призов, ймовірно, створить додаткові сили, але неефективно та з великими внутрішніми соціальними та політичними витратами», — кажуть військові аналітики.
Читати більше новин в TelegramТри головні ознаки того, що мобілізація не матиме успіху або він буде мінімальним:
- відсутність умов для формування військової сили;
- руйнування бюрократичних структур, необхідних для мобілізації;
- попередні приховані хвилі призову.
Так, Збройні сили РФ принаймні з 2008 року не поповнювали резервні сили, необхідні для широкомасштабної ефективною мобілізації. Велику роль у цьому зіграла провалена реформа армії.
«Російські військові намагалися перейти на повністю добровольчу основу під час фінансової кризи 2008 року, але не змогли до кінця здійснити перехід. У підсумку російські військові отримали гібридну модель, яка поєднує в собі солдатів строкової служби та професійних солдатів. У тому ж році було скорочено термін обов’язкової строкової служби з 18 місяців до 12. Таким чином, російські військові стали сумішшю професійних солдатів-добровольців, яких росіяни називають контрактниками, і річних призовників», — кажуть у ISW.
Невдала реформа призвела до ще однієї проблеми. Через позбавлення пріоритетності строкової служби, ймовірно, відбулося руйнування бюрократичних структур, необхідних для мобілізації. Річ у тім, що призов, за словами аналітиків, вимагає від місцевих чиновників по всій країні високого рівня залученості. Це, своєю чергою, потребує значної уваги з боку вищого керівництва. Однак налагодженню цієї комунікації, ймовірно, не приділяли увагу впродовж щонайменше 15 років.
Ще однією ознакою є те, що за 2021-2022 рік, за даними ISW, Володимир Путін вже провів принаймні чотири спроби мобілізації. Таким чином, він, ймовірно, вичерпав практично всі наявні боєздатні запаси резервістів:
- восени 2021 року запустили ініціативу «Резерв російської бойової армії» (БАРС) з метою залучити 100 000 добровольців в резерв, але до моменту повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року було досягнуто лише незначної кількості поставленої цілі;
- паралельно з БАРС під час підготовки до вторгнення у РФ провели примусову мобілізацію частини регулярного резерву;
- третя хвиля мобілізації відбулася, щоб поповнити значні втрати Росії на початку березня 2022 року;
- четверта спроба відбулася в липні-2022. Кремль зобов’язав усі федеральні суб’єкти Росії створити принаймні по одному добровольчому батальйону та виплачувати призовні та бойові премії з власного бюджету. Деякі з яких воювали в Україні, але мали вкрай низьку ефективність.
Раніше Заборона розповідала про неочевидні наслідки мобілізації у Росії. Зокрема, попит та ціни на квитки на авіарейси з РФ у перші хвилини після оголошення призову зросли місцями в рази.
Читати більше новин в Telegram