Читаєте зараз
Москва готова закрити Чорне море

Москва готова закрити Чорне море

Yevheniia Kostina

Чорноморська зернова угода закінчилася 17 липня та не буде продовжена, заявила російська сторона. Це означає, що безпечні морські шляхи для експорту українського агро можуть закрити.

«Росія сьогодні офіційно оголосила про це. Про заперечення щодо продовження зернових угод повідомлено Туреччину та Україну, секретаріат ООН», — сказала речниця МЗС РФ Марія Захарова.

За словами прессекретаря Кремля Дмітрія Пєскова, рішення було ухвалено до пригоди на Кримському мосту. «Вона зупинилася. Як тільки буде виконано російську частину домовленостей щодо зернової угоди, Росія негайно повернеться до її реалізації», — заявив він.

Умови угоди гарантуються ООН за посередництвом Туреччини. Союзники України пом’якшують санкції, що обмежують експорт зерна та добрив на світові ринки, а РФ відкриває безпечні коридори в Чорному морі. Кораблі під різними прапорами ретельно перевіряють: на них можна перевозити лише агропродукцію. Домовленості продовжували три рази: з 17 листопада 2022 року на 120 днів, 18 березня та 17 травня 2023 року — на 60 діб.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій