Ми готові до всього. Заборона розпитала захисників на кордоні з РФ та Білоруссю про настрої
- Незалежні дослідники російської військової агресії Conflict Intelligence Team заявили, що Росія найближчим часом буде готова до масштабної операції.
- В Україні топ-посадовці не дуже вірять у те, що повномасштабне вторгнення таки станеться.
- Українські прикордонники кажуть, що ситуація на кордонах з РФ та Білоруссю стабільна, але працюють у посиленому режимі.
Група незалежних російських військових дослідників Conflict Intelligence Team заявляє, що вже протягом кількох днів Росія матиме достатньо ресурсів для масштабної операції. Втім, Рада національної безпеки та оборони України не виказує занепокоєності: кажуть, що загрози нападу Росії 16 або 17 лютого немає. Але це не заважає Україні активно готуватися дати відсіч ворогу.
Заборона поговорила з представниками кількох прикордонних загонів та розповідає, яка ситуація на українських кордонах з Росією та Білоруссю.
Росія нарощує військові сили — Conflict Intelligence Team
У звіті Conflict Intelligence Team йдеться зокрема й про те, що Росія накопичує військову техніку та особовий склад у Брянській області (Білорусь, кордон з Чернігівською областю), під Білгородом (Росія, кордон з Харківською областю), Ростовом (Росія, кордон з Донецькою областю) та Курськом (Росія, кордон з Сумською областю). Також зростає кількість окупаційних сил в Криму та техніки у Чорному та Азовському морях.
Дослідники, які давно стежать за російською військовою агресією в Україні, називають таке зосередження військ та мілітаризованих силових відомств безпрецедентним.
«У будь-якому випадку можна сказати, що незалежно від того, чи буде віддано наказ про початок операції, до завершення її підготовки залишаються лічені дні. Ми ще можемо спостерігати прибуття до районів скупчення частин ВДВ та ВНГ або, наприклад, додаткової авіації. Однак не буде перебільшенням сказати, що до розтиражованої дати початку наступу 16 лютого всі приготування цілком можуть завершитися», — вважають аналітики організації.
Читати більше новин в TelegramСитуація на кордонах з Росією та Білоруссю
На тлі інформації про ймовірне вторгнення Росії українські прикордонники працюють у посиленому режимі, повідомили Забороні у прикордонних загонах Харкова, Житомира, Чернігова та Сум.
«У нас все добре. Працюємо в штатному посиленому режимі – він введений у нас від 2014 року. Усі алгоритми на випадок вторгнення на територію України вже давно пропрацьовані. Ми готові до всього, будьте впевнені в нас», — заявив Забороні пресофіцер Харківського прикордонного загону Максим Бояр.
Варто зазначити, що всі, з ким говорила Заборона, заявили, що жодних переміщень техніки чи особового складу немає.
«Ситуація стабільна, повністю контрольована, ніяких порушень державного кордону, а також підготовки до порушень державного кордону ми не виявили. Але ми посилили свої прикордонні наряди, тож постійно напоготові», — прокоментувала пресофіцерка Чернігівського прикордонного загону Галина Шеховцова.
ЧИТАЙТЕ НА ЗАБОРОНІ Нападе чи ні? Комікс про тривогу через загрозу повномасштабної війни від Жені Олійник
Про відсутність російських військ та техніки з іншого боку кордону також говорить речник Сумського прикордонного загону Роман Ткач.
«Ситуація на кордоні контрольована. Провокацій не фіксуємо. Зараз проходять заходи в рамках операції “Полісся”. Ми щоденно моніторимо лінію державного кордону безпілотниками та пілотованої авіації. Ми розуміємо, що в разі будь-якої зовнішньої агресії прикордонники першими стикнуться з цією проблемою, але у нас є відповідні бойові підрозділи, які в найкоротші терміни прибудуть до кордонів, і ми стримаємо ворога», — завірив пресофіцер Житомирського прикордонного загону Юрій Шахрайчук.
Операція «Полісся» — спільна операція прикордонної служби, Нацполіції, Нацгвардії, СБУ, ЗСУ та інших задіяних підрозділів на держкордонах України з Білоруссю. Крім нарощення сил, відпрацьовуються механізми взаємодії із силовими структурами, місцевою владою та громадськістю, згідно розробленого плану на випадок вторгнення.
Раніше Заборона детально розповідала про російсько-білоруські навчання «Союзная решимость 2022» та кілька українських, в тому числі «Заметіль-2022».
Читати більше новин в Telegram