Читаєте зараз
Відповідь на «Союзную решимость 2022». Українські військові застосують Bayraktar, NLAW та Javelin

Відповідь на «Союзную решимость 2022». Українські військові застосують Bayraktar, NLAW та Javelin

Markiian Oliiarnyk
NLAW
  • З 10 до 20 лютого 2022 року Збройні сили України проведуть масштабні навчання.
  • Українські військові випробовуватимуть можливості «Байрактарів», а також протитанкових комплексів Javelin та NLAW.
  • В той же час у Білорусі проходитимуть спільні російсько-білоруські навчання «Союзная решимость 2022».

В Україні на військових полігонах та окремих майданчиках пройдуть масштабні військові навчання української армії. Збройні сили відпрацюють маневри, а також випробують безпілотники Bayraktar і протитанкові комплекси Javelin та NLAW. Одночасно на території Білорусі проходитиме активна фаза спільних російсько-білоруських навчань «Союзная решимость 2022».

Заборона розповідає про масштабні навчання ЗСУ, а також про те, до чого готуються білоруські та російські війська на «Союзной решимости 2022».


Навчання ЗСУ у лютому-2022

Масштабні військові навчання Збройних сил України відбуватимуться з 10 до 20 лютого, паралельно з російсько-білоруськими навчаннями «Союзная решимость 2022». «Я назву місця, де вони відбуватимуться: Рівне, Ковель, Овруч, Широкий Лан, Олешківські піски, Чугуїв, Чернігів, Суми, Одеса. І це лише полігони. А окрім того, будуть ще окремі майданчики і окремі місця», — заявив в ефірі телепрограми «Свобода слова» міністр оборони України Олексій Резніков.  

Деякі навчання, повідомив він, вже пройшли в Україні, але у дещо менших масштабах. Зокрема 5 лютого відбувалося відпрацювання злагодженості між підрозділами Національної гвардії, Нацполіції, Державної служби з надзвичайних ситуацій та сил сектору безпеки і оборони. Окрім того, у Херсонській області планується проведення тренувальних операцій зі звільнення захоплених адмінбудівель та відділків поліції.

Як повідомляє пресслужба Командування об’єднаних сил ЗСУ, 8 лютого одразу на кількох полігонах розпочалися навчання з протитанкової оборони. У комплексних тактичних заняттях залучені інженерні підрозділи, що виконують завдання з встановлення мінних загороджень, танкові підрозділи, а також протитанкова артилерія. 

На початку лютого 2022 року підрозділи ЗСУ провели тренування з розгортання на вогневих позиціях і наведення на цілі умовного противника реактивних систем залпового вогню «Ураган» неподалік адміністративної межі з тимчасово окупованим Кримом. 

«Союзная решимость 2022» 10-20 лютого

З 10 до 20 лютого 2022 року на території Республіки Білорусь відбудуться спільні російсько-білоруські військові навчання «Союзная решимость 2022». Як заявляє командування Збройних сил країни-агресора та Білорусі, мета навчань — перевірка боєготовності військ Союзної держави та відпрацювання сценарію ймовірного нападу на Республіку Білорусь. 

Російські війська та техніка почали прибувати у Білорусь ще 18 січня 2022 року. Загалом спільні російсько-білоруські навчання мають пройти у два етапи:

  • 2-9 лютого: російські та білоруські підрозділи відпрацюють маневри з формування об’єднаної групи військ, перегрупування, повітряної розвідки, а також перевірять боєготовність десанту та систем ППО у разі повітряних атак;
  • 10-20 лютого: активна фаза навчань із залученням сухопутних військ, які мають від оборонних дій перейти до контрнаступальних і розгромити умовного противника. За сценарієм, Росії («Північна Федерація») та Білорусі («Республіка Полісся») мають протистояти країни Заходу («Західні») та Україна («Республіка Дніпровія»), а також підконтрольні їм терористичні організації та диверсійні групи.            

Скільки саме російських військ та техніки прибуло до Білорусі, невідомо. «За даними української розвідки, станом на 7 лютого в Білорусі перебуває 11 російських батальйонно-тактичних груп [кожна може налічувати від 800 до 1000 військових]», — розповів Олексій Резніков.

Раніше Заборона розповідала про перші навчання українських військових з використання британських легких протитанкових комплексів NLAW, які Україні передало Сполучене королівство для захисту від російської агресії.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору