'
Читаєте зараз
МЗС Естонії, Литви та Латвії присоромили МОК через завісу нейтральності

МЗС Естонії, Литви та Латвії присоромили МОК через завісу нейтральності

Yevheniia Kostina

Міністри закордонних справ Естонії, Латвії та Литви закликали Міжнародний олімпійський комітет підтримувати власні обмежувальні заходи, поки Росія продовжує неспровоковану, невиправдану та незаконну агресивну війну. МОК не має дозволити російським і білоруським спортсменам повернутися до Олімпійських ігор в будь-якому статусі.

«Ми високо оцінюємо нещодавнє підтвердження Комітетом того, що Росія та Білорусь не отримають офіційних запрошень на літні Олімпійські ігри в Парижі 2024 року. Проте ми глибоко стурбовані рекомендацією МОК відкрити шлях для спортсменів з Росії та Білорусі для участі в міжнародних змаганнях під завісою нейтралітету», — йдеться у звернені Маргуса Цахкни (Естонія), Габріеліуса Ландсбергіса (Литва), Артурса Кріш’яніса Каріньша (Латвія).

Фото: міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна\Twitter

Такий підхід, на думку глав МЗС, є невиправданим, оскільки РФ та її спільниця продовжують вести жорстоку війну проти України, щоб знищити суверенну націю-учасницю Олімпійських ігор.

Спортсменів підтримують їхні уряди та бізнеси Більше того, протягом останніх років видно, що Росія використовує присутність «нейтральних» спортсменів на міжнародних змаганнях у своїй державній пропаганді, яка включає в себе прославлення армії агресора та сприяння призову на військову службу. Заборона російським спортсменам, які зараз служать в армії, не запобігає цьому належним чином.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій