'
Читаєте зараз
МЗС України у ЗМІ представлятиме ШІ-аватар: навіщо його створили

МЗС України у ЗМІ представлятиме ШІ-аватар: навіщо його створили

Ilona Kivva
Автор:

Для Міністерства закордонних справ України створили цифрову особу Вікторію. Для цього використали технології штучного інтелекту.

Представниця МЗС з консульських питань створена на основі реальної людини — української співачки та інфлюенсерки Розалі Номбре, яка погодилася взяти участь в проєкті. Команда проєкту відзняла та оцифрувала її.

«Важливо зазначити, що консульська представниця та її реальний прототип є двома різними особами. З офіційними коментарями від імені консульської служби МЗС виступає лише цифрова особа Вікторія Ші», — зауважили у відомстві.

Коментарі зʼявлятимуться на офіційних ресурсах МЗС України, вебсайті та сторінках в соцмережах, а також передаватимуться журналістам пресслужбою МЗС.

«Використання згенерованої штучним інтелектом цифрової особи для консульського коментування — це насамперед економія часу та ресурсів МЗС. Реальні дипломати зможуть бути більш ефективними та фокусуватися на інших завданнях з надання допомоги громадянам», — пояснив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

У міністерстві додали, що передбачили кілька рівнів захисту Вікторії Ші від цифрових підробок. Зокрема, на кожному оригінальному відео консульської представниці розміщений QR-код, який веде на текстову версію того ж самого коментаря на офіційній сторінці МЗС. У разі відсутності такого QR-коду чи переходу на будь-який інший сайт, відео не вважається достовірним.

Також зауважили, що консульська представниця не є заміною речника МЗС України. Після завершення терміну перебування на цій посаді Олега Ніколенка МЗС вже провело конкурс на заміщення цієї вакансії. Його переможець вже визначений і проходить необхідні процедури спецперевірок.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій