Читаєте зараз
Активіст розповів, що його побили представники «Нацкорпусу»

Активіст розповів, що його побили представники «Нацкорпусу»

Katerina Sergatskova

Громадський активіст і член ультрас-руху Northblock футбольного клубу «Десна»  Всеволод Жейко заявив, що в неділю, 27 травня, його побили представники організацій «Національний корпус» та «Національні дружини». Інцидент, за його словами, стався близько 18:00, перед початком футбольного матчу між «Десною» та «Зіркою» на стадіоні в Чернігові.

За описом Жейко, на нього напали четверо молодих людей, серед яких він упізнав члена чернігівського осередку Національного корпусу Євгенія Деркача, колишнього члена ультрас-руху «Десни» та хуліганського руху «Парни СС», а також його побратимів по організації. У одного з нападників, говорить Жейко, було татуювання із цифрами «1312» на шиї, а в іншого – цифри «14» і «88» на ікрах.

«Сумарно нанесли з 10-12 ударів по обличчю (у щелепну кістку верхньої щелепи з двох боків) і тулубу (область спини), – розказав Жейко в коментарі Забороні. – Під час нанесення побоїв  вони вигукували образи: «Що, в інтернеті герой?», «Лекцію в Маріуполі прочитав?». Після цього прилюдно вигнали з сектору з поясненням: «Він шавка, йому не місце на секторі» – при тому, що ці тіпи самі колишні хули [футбольні хулігани], які пішли майже повним складом [входили] в Нацкорпус і Нацдружини».

Жейко пов’язує напад зі своїм постом у Фейсбуці в лютому цього року, де він висловив невдоволення маршем «Нацдружин» в Києві. Після цього, каже він, активісту неодноразово погрожували представники цієї організації, в тому числі особисто Євген Деркач. Незабаром після цього члени «Нацкорпусу» зірвали лекцію Жейко на платформі ТЮ в Маріуполі.

«Під час той лекції четверо членів НК, один з яких мій давній знайомий на псевдоефіоп (екс-боєць Азову, брав участь в битві за Марік [Маріуполь]), теж провокували конфлікт з потенційним застосуванням сили, погрожували мені і моїй тодішній дівчині вбивством», – говорить активіст.

Читати більше новин в Telegram

Речник організації “Національні дружини” Ігор Вдовін відповів Забороні, що “інформація, поширена блогером, є неправдивою, бо люди, якіх він згадує, в той час забеспечували порядок разом з поліцією на концерті гурту Борщ в центрі Чернігова”.

“Цей блогер провокує й хоче дискредитувати наш рух, – говорить Вдовін. – Це питання: чому людина, яка має протилежну позицию, прийшла на чужий сектор на стадіоні та вступила з кимось у перепалку? Мені здається, людина хоче хайпануть, ось і все”.

 

 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій