'
Читаєте зараз
На Донбасі зафіксували сотні нових ящиків з боєприпасами

На Донбасі зафіксували сотні нових ящиків з боєприпасами

Сергій Сурепін

13 серпня Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ опублікувала новий звіт про стан на Донбасі. У такий спосіб стало відомо, що представники місії зафіксували в представників «ЛНР» та «ДНР» буксирувальні гаубиці та майже тисячу ящиків для боєприпасів та снарядів.

Що відомо?

10 серпня за лініями відводу, але поза межами виділених місць зберігання озброєння, в непідконтрольних уряду районах на північ від населеного пункту Кришталевий (Луганська область) безпілотник ОБСЄ зафіксував 18 буксированих гаубиць (8 – 2А36 «Гіацинт-Б» 152 мм, 10 – 2А65 «Мста-Б» 152 мм).

На території іншого об’єкта приблизно за 1 кілометр на північний захід безпілотник зафіксував 1 рухомий розвідувальний пункт (ПРП-4 «Нард») та 775 ящиків для боєприпасів (за оцінкою, деякі з них були нові), а також 118 ящиків для снарядів РСЗВ (БМ-21).

Також спостерігачі зафіксували наявність невідведеного озброєння. У 3 таких місцях у непідконтрольних Україні районах Донецької області виявлені: 19 буксированих гаубиць (13 – Д-30 «Жаба» 122 мм та 6 – 2A65) і 5 самохідних гаубиць (2С1 «Гвоздика» 122 мм). У непідконтрольних Україні районах безпілотник дальнього радіуса дії знову виявив 6 реактивних систем залпового вогню (РСЗВ; БМ-21 «Град» 122 мм) на території об’єкта на північ від населеного пункту Кришталевий (56 кілометрів на північний захід від Луганська), що є порушенням ліній відведення.

Читати більше новин в Telegram

Разом із цим 11 серпня спостерігачі бачили 4 РСЗО (БМ-21) біля населеного пункту Новоамвросіївське (56 кілометрів на схід від Донецька). Представники ОБСЄ заявили, що бійці «ДНР» та «ЛНР» систематично заважають роботі спостерігачів, забороняючи їм доступ до об’єктів моніторингу.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій