На Донбасі зафіксували сотні нових ящиків з боєприпасами - Заборона
Читаєте зараз
На Донбасі зафіксували сотні нових ящиків з боєприпасами

На Донбасі зафіксували сотні нових ящиків з боєприпасами

13 серпня Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ опублікувала новий звіт про стан на Донбасі. У такий спосіб стало відомо, що представники місії зафіксували в представників «ЛНР» та «ДНР» буксирувальні гаубиці та майже тисячу ящиків для боєприпасів та снарядів.

Що відомо?

10 серпня за лініями відводу, але поза межами виділених місць зберігання озброєння, в непідконтрольних уряду районах на північ від населеного пункту Кришталевий (Луганська область) безпілотник ОБСЄ зафіксував 18 буксированих гаубиць (8 – 2А36 «Гіацинт-Б» 152 мм, 10 – 2А65 «Мста-Б» 152 мм).

На території іншого об’єкта приблизно за 1 кілометр на північний захід безпілотник зафіксував 1 рухомий розвідувальний пункт (ПРП-4 «Нард») та 775 ящиків для боєприпасів (за оцінкою, деякі з них були нові), а також 118 ящиків для снарядів РСЗВ (БМ-21).

Також спостерігачі зафіксували наявність невідведеного озброєння. У 3 таких місцях у непідконтрольних Україні районах Донецької області виявлені: 19 буксированих гаубиць (13 – Д-30 «Жаба» 122 мм та 6 – 2A65) і 5 самохідних гаубиць (2С1 «Гвоздика» 122 мм). У непідконтрольних Україні районах безпілотник дальнього радіуса дії знову виявив 6 реактивних систем залпового вогню (РСЗВ; БМ-21 «Град» 122 мм) на території об’єкта на північ від населеного пункту Кришталевий (56 кілометрів на північний захід від Луганська), що є порушенням ліній відведення.

Разом із цим 11 серпня спостерігачі бачили 4 РСЗО (БМ-21) біля населеного пункту Новоамвросіївське (56 кілометрів на схід від Донецька). Представники ОБСЄ заявили, що бійці «ДНР» та «ЛНР» систематично заважають роботі спостерігачів, забороняючи їм доступ до об’єктів моніторингу.

Нагору