Читаєте зараз
На Ізраїль подали у суд: що за справа і чи вплине на ситуацію у Газі

На Ізраїль подали у суд: що за справа і чи вплине на ситуацію у Газі

Daniil Tsarevskyi

Ізраїль постане перед Міжнародним судом ООН у Гаазі 11 січня, щоб відповісти на звинувачення в геноциді палестинців у Газі. Позов підготувала Південно-Африканська республіка, пише Washington Post.

ПАР стверджує, що Ізраїль прагне знищити палестинців у Газі, як частину палестинського народу. Позивачу треба довести, що ціллю ЦАХАЛу є не ХАМАС, а звичайні мешканці Смуги.

«Довести геноцидний намір буде складним завданням. В будь-якому випадку Ізраїль попросять пояснити, чому військові та політики роблять гучні заяви, закликаючи вигнати людей з Гази, або заперечуючи, що там є невинні», — заявив професор міжнародного права в Rutgers Аділь Хаке.

Очікується, що після слухань, судді виноситимуть рішення щодо зміни Ізраїлем способу ведення війни протягом кількох тижнів. А от вердикт про визнання геноциду можна чекати роками.

Міжнародний суд є головним судовим органом ООН. Конвенція 1948 року визнала геноцид злочином. Саме Міжнародний суд має повноваження визначати, чи вчинили його держави. Рішення суду є юридично обовʼязковим, проте його можуть проігнорувати. Так, Росія відкинула постанову припинити війну з Україною у 2022 році.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій