На білорусько-польському кордоні досі неспокійно. Тисячі біженців уже майже місяць чекають можливості потрапити на територію Євросоюзу. Серед людей, що застрягли між двох країн, чимало дітей. Фотограф Сефа Карачан зосередився саме на них. А точніше, на їхніх ногах: черевиках, чобітках, кросівках, капцях — усі вони не за розміром, з дірками або стоптаними п’ятами, і всі як один в грязюці. Заборона показує фото дітей, зроблені на кордоні.
Ситуація на білорусько-польському кордоні загострилася на початку листопада. До того моменту кількість людей на кордоні сягнула приблизно 3 тисяч. 8 листопада колона людей пішла до прикордонного переходу «Брузги — Кузниця» з вимогою пустити їх на територію Польщі. Коли їх витіснили, мігранти на тиждень стали табором біля прикордонного паркану.
16 листопада мігранти намагалися прорватися на територію Польщі вже силою. У відповідь на кинуті в їхній бік камені польські прикордонники застосували водомети і сльозогінний газ.
Міграційна криза на кордоні Білорусі з країнами Євросоюзу почалася після того, як 23 травня в Мінську екстрено посадили літак, на борту якого перебував колишній головний редактор телеграм-каналу Nexta Роман Протасевич. Наступного дня ЄС ввів санкції проти Білорусі, і вже 26 травня президент країни Олександр Лукашенко заявив, що не буде стримувати потік мігрантів з Афганістану, Іраку та Ірану. Після цього кількість нелегальних спроб переходу кордону Білорусі з Польщею, Литвою і Латвією суттєво зросла.
Починаючи з серпня 2021-го загальна кількість зареєстрованих спроб нелегально пройти кордон сягнула 40 тисяч, що в сотні разів більше, ніж рік тому. Щонайменше 8 людей при цьому загинули. Наразі приблизно 2 тисячі людей усе ще перебувають біля кордону. Ще 5 тисяч переселили в транспортно-логістичний центр.
Всі фото: Sefa Karacan/Anadolu Agency via Getty Images