Читаєте зараз
На Маска подали у суд (так, знову): хто і чому позивається

На Маска подали у суд (так, знову): хто і чому позивається

Ilona Kivva
Автор:

Звільнені інженери SpaceX подали до суду штату Каліфорнія позов проти Ілона Маска. Звинувачення стосуються сексуальних домагань, сексизму і упередженого ставлення до представників ЛГБТК+ на робочому місці, пише Bloomberg.

«Маск свідомо і цілеспрямовано створив небажане вороже робоче середовище, засноване на його поведінці, встановлюючи на робочому місці огидні сексуальні фотографії, меми та коментарі, які принижували жінок та/або ЛГБТК+ спільноту», — заявили у позові вісім колишніх співробітників, які також порушили кримінальну справу проти цілої компанії.

Вони стверджують, що деяких з них потім цькували й інші колеги, які наслідували образливі коментарі Маска у Х (Twitter) і підтримували надзвичайно дискомфортну ворожу робочу атмосферу.

Після того, як Ілон Маск у 2022 році публічно висміяв звинувачення у неналежній поведінці проти нього, працівники написали відкритого листа. У ньому вони висловили занепокоєння щодо його поведінки та культури компанії і стверджували, що їх звільнили у відповідь.

SpaceX заперечувала провину та заявляла, що звільнені співробітники порушили політику. Там також сказано, що Маск не був причетний до їх усунення.

«Цей позов проти Маска послідував за попередніми скаргами тих же співробітників до Національної ради з трудових відносин США, у яких говорилося, що SpaceX незаконно помстилася їм. Прокурори погодилися, але в січні SpaceX подала до суду, стверджуючи, що структура агентства неконституційна. Заборона апеляційного суду призупинила розгляд справи у трудовій раді», — пояснили у Bloomberg.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій