Читаєте зараз
На Прикарпатті учень загинув на занятті зі стрільби: які правила безпеки для шкіл

На Прикарпатті учень загинув на занятті зі стрільби: які правила безпеки для шкіл

Tetiana Cherevko

У ліцеї на Прикарпатті гурткове заняття зі стрільби по мішенях із пневматичної гвинтівки закінчилося смертю 14-річного учня, повідомили в Головному управлінні Національної поліції Івано-Франківської області.

«На занятті дев’ятикласник при перезаряджанні гвинтівки з необережності вистрілив у іншого учня. Куля калібру 4.5 мм поцілила в область грудної клітки. Від отриманої травми хлопець помер до приїзду швидкої допомоги», — кажуть правоохоронці.

Вчитель, який проводив заняття, на момент пострілу був у коридорі. Його затримала поліція. Слідчі розпочали кримінальні провадження за двома статтями:

  • вбивство через необережність (частина перша статті 119 ККУ);
  • неналежне виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей, що спричинили смерть неповнолітнього (частина друга статті 137 ККУ).

Стрільби, як з’ясували поліцейські, проводили у коридорі — це пряме порушення правил безпеки. Такі уроки можна проводити тільки на спеціально обладнаних військових стрільбищах і в тирах під відповідним контролем досвідчених керівників. Ці правила прописані в інструкції з охорони праці для навчальних закладів.

Також під час таких занять потрібно дотримуватися низки правил. Ось деякі з них:

  • учням заборонено прицілюватися або направляти зброю і (або) робити спуск курка в бік людей, тварин, птахів;
  • потрібно впевнитися у відмінному знанні вихованцями правил безпеки, нагадати учням про особливу уважність та обережність;
  • треба знати й виконувати правила поводження з вогнепальною (пневматичною) зброєю;
  • під час стрільби глядачам забороняється наближатися до стрільців ближче, ніж на 2 метри. Це повинно бути забезпечено розміткою лінії стрільби й зони відчуження;
  • стрілянина негайно припиняється в разі появи в зоні вогню людей і (або) тварин.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій