Читаєте зараз
На станції Академік Вернадський зелене антарктичне літо: вражаючі фото

На станції Академік Вернадський зелене антарктичне літо: вражаючі фото

Ilona Kivva
Автор:

Поки в Україні добігає кінця січень, в Антарктиці в самому розпалі літо. Сніги розтанули і материк набув зеленого кольору завдяки унікальній рослинності.

В цей час температура повітря там коливається на рівні 0℃. Зокрема, нинішнього літа найвища досягла +5℃ 3 січня, а найнижча опустилася до 1,2℃ 12 січня, розповіли у Національному антарктичному науковому центрі.

Серед місцевої флори – два види судинних рослин. Це щучник антарктичний та перлинниця. Щучник є родичем вівса, а перлинниця належить до родини гвоздикових. Крім них в Антарктиці є також близько 100 видів мохів та лишайників.

Українські полярники досліджують, як впливає зміна клімату на антарктичну рослинність. Для цього вони ведуть облік кущів та їхнє поширення. А розростатися антарктичним рослинам, крім зміни клімату, допомагають пінгвіни: вони удобрюють скелі та вузькі ділянки ґрунтів, роблячи їх придатними для подальшого озеленення.

Для картографування рослинності вчені використовують навіть дрони. Науковці пообіцяли розповісти результати дослідження зеленого покрову цього антарктичного сезону.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій