Читаєте зараз
На Стрічку прийшли праві. Свідчення очевидців

На Стрічку прийшли праві. Свідчення очевидців

Дарина Мізіна

18-19 травня в Київському клубі Closer відбувався фестиваль сучасної електронної музики Strichka. Гості заходу повідомили в соцмережах, що ввечері 19 травня там з’явилися праві. Zaborona розповідає, що відбулося, зі слів очевидців.

Пізніше з’явилися свідчення, що праві «переплутали» Strichka з концертом бельгійського хардкор гурту  Redemption Denied, що мав відбутися поблизу Closer, у клубі Otel`.

Ми розпитали очевидців, що відбулося.

«Десь близько 21.00 у неділю ми були на літньому майданчику, побачили, як зі сторони входу близько 10 людей (відвідувачів Стрічки) біжать до входу безпосередньо в самий центр. Ми подумали, що вони біжать на виступ діджейки, але він мав бути о 21.30. За 5 хвилин вирішили піти взяти їжі на фудкорти, вони були біля виходу. Побачилти, як стоять охоронці, нікого не підпускають до виходу, повз проходить вже хвіст угрупування, такі хлопці, футболками обличчя зав‘язані, побриті, кричать «Зиг Хайль, Рудольф Гесс, Гитлерюгенд, СС». Підійшли до фудкорту, хлопець сказав, що вони поки не працюють, бо в них прилетів камінь, і ще поряд хлопец сказав, що забігли декілька людей і почали жбурляти камінням та чим під руку попаде. За хвилин 5 все запрацювало. В принципі, все. Охоронці продовжували перекривати вхід, але зрештою стало все гаразд. Потім ми вийшли з фестивалю. Поруч ще один захід був, там зустріли знайому, вона сказала, що були розборки двох ультрасів», – розповідає відвідувачка Strichka.

Переглянути цей допис в Instagram

Strichka #strichka #kiev #closer

Допис, поширений MAP - Music Around Places (@__map_____)

«Все відбулось дуже швидко, десь в районі 21:10, я просто почув якусь паніку і мене буквально знесло потоком людей. Їх було чоловік 30 напевно, не пам’ятаю точно чи вони прямо прорвалися на саму Стрічку, можливо буквально метр-два за турнікетами і кидали різними речами підручиними (стільчики, дорожня фішка), також в них був запалений фаєр. Але все якось відбулось досить швидко, вони всередину фесту не просувалися. Про принадлежність до якихось груп нічого не можу сказати», – відвідувач Strichka.

Напередодні праві «завітали» до соціально-культурного центру Coschey. Адміністрація також розповіла, що тиждень тому їх намагалися підпалити.

«Неделю назад у нас был акт поджега, на который мы по легкомыслию не сильно обратили внимание, но соблюли меры предосторожности – убрали дерево из коридора, установили камеры и тд.

А позавчера к нам явилась група из около 30-ти человек, по всем признакам агресивная молодая праворадикальная организация. Тем, кому по случайности довелось с ними выйти на контакт, они сказали: «Мы охранная группа, пришли на концерт». Им ответили, что мероприятие уже давно окончено, но они заявили: «Малая, ты что не понимаешь, мы пришли накрыть тех, кто хочет накрыть нас!». После чего«контактировавшие очевидцы» вернулись обратно и предупредили об опасности людей на улице. Мы все спустились вниз, закрылись. Нас было значительно меньше… В течении 10 минут мы слышим сначала как кто-то ломится в дверь, после чего прозвучали крики о помощи и звуки драки. Мы восприняли все это как провокацию, и не сразу открыли дверь (так как подобные ситуации уже были не однократно). Одного нашего гостя избили и украли его личные вещи!

Вчера, по всей видимости, та же группа явилась на концерт в клуб Отель, действовали аналогично: зашли на ивент, посмотрели кто там и что происходит, дежурили под местом проведения отлавливая и избивая по одному! Три человека пострадали, двое посетителей ХК концерта были избиты, один посетитель клоузера избит, после чего брошен в мусорный бак!», – розповіли на Facebook-сторінці Coschey Local DIY.

 ·

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій