Читаєте зараз
На випадок війни: США перекинуть у Швецію війська та зброю

На випадок війни: США перекинуть у Швецію війська та зброю

Ilona Kivva
Автор:

Швеція та США підписали угоду про військове співробітництво, яка надає Штатам необмежений доступ до 17 шведських військових баз. Угода була укладена міністрами оборони обох країн у Пентагоні, пише SVT.

Серед 17 місць, до яких має доступ американська армія, є морська база в Берзі в Стокгольмському архіпелазі, авіаційний полк у Лулео та відновлений полк на Готланді. Угода дає США право розміщувати військовий персонал, проводити навчання та прибувати для поповнення запасів та інших цілей за допомогою літаків та кораблів.

Подібні угоди існують між США та декількома іншими країнами Північної Європи, дозволяючи зберігати зброю та боєприпаси на різних базах. Хоча Штати зберігають ексклюзивний контроль над зброєю, яка буде там розміщуватися, Швеція повинна отримувати повідомлення заздалегідь щодо конкретних типів. Ядерні боєголовки, як заявив міністр оборони країни Поль Джонсон, розміщувати не будуть.

«Угода поліпшує умови для надання США підтримки Швеції в часи кризи або війни, сприяючи стабільності в північній Європі. З точки зору Штатів угода надає доступ до стратегічно важливих місць неподалік від Балтійського регіону та Північної Калотти», — пояснив Джонсон.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій