Читаєте зараз
На випадок війни з РФ: НАТО розпочало найбільші за 30 років навчання 

На випадок війни з РФ: НАТО розпочало найбільші за 30 років навчання 

Ilona Kivva
Автор:

Північноатлантичний Альянс 22 січня розпочинає військові навчання Steadfast Defender 2024 (Непохитний захисник). Вони симулюватимуть конфлікт із практично рівним противником. Буде задіяно близько 90 000 людей, пише DW.

Сценарій маневрів Steadfast Defender, за інформацією ЗМІ, — напад Росії на територію союзників, що привело б у дію статтю 5 договору про колективну оборону. 

У тренуваннях візьмуть участь усі країни НАТО, а також держава-кандидат на вступ Швеція. Маневри триватимуть до кінця травня-2024 і охоплять європейську територію від Норвегії до Румунії. Задіють понад 50 кораблів (від авіаносців до есмінців), а також понад 80 винищувачів, гелікоптерів, безпілотників і щонайменше 1.1 тисячі бойових машин (серед них 133 танки і 533 БМП). 

«Навчання покажуть, що НАТО може проводити та підтримувати складні операції на суші, у морі, в повітрі, кіберпросторі та космосі протягом кількох місяців, вздовж тисяч кілометрів, від Крайньої Півночі до Центральної та Східної Європи і в будь-яких умовах», — заявив головнокомандувач Об’єднаних збройних сил Альянсу в Європі Крістофер Каволі. 

Найбільшим таким заходом останніх десятиліть вважався Trident Juncture (Єдиний тризуб). У ньому у 2018 році взяли участь понад 50 000 військовослужбовців. Однак настільки масштабні маневри як Steadfast Defender проводилися хіба що у 1988 році. Тоді були задіяні понад 125 000 солдатів.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій