Читаєте зараз
На Землю вперше в історії доставили пил зі зворотного боку Місяця: чому це важливо 

На Землю вперше в історії доставили пил зі зворотного боку Місяця: чому це важливо 

Ilona Kivva
Автор:

Китайський місячний модуль Chang’e-6 повернувся на Землю у вівторок, успішно завершивши свою історичну місію зі збору перших в історії зразків із зворотного боку Місяця, пише CNN.

Модуль повернення в атмосферу і успішно приземлився у визначеній зоні на півночі Внутрішньої Монголії Китаю о 14:00 за місцевим часом. 

Зонд мав доставити на Землю до 2 кг місячного пилу та каміння зі зворотного боку Місяця. Спочатку вони будуть проаналізовані дослідниками в Китаї, а потім доступ нададуть і вченим з інших країн.

Зразки були зібрані з місця в розгалуженому басейні Південного полюса-Ейткен. Це ударний кратер, який утворився близько 4 мільярдів років тому на зворотному боці Місяця. Його ніколи не видно Землі.

Результати аналізу пилу можуть допомогти вченим більше дізнатися не тільки про еволюцію Місяця, а й Землі та Сонячної системи. Також місія має допомогти Китаю досягти мети використовувати ресурси природного супутника для подальших досліджень безпосередньо на його поверхні.

Пекін планує відправити астронавтів на Місяць до 2030 року та побудувати дослідницьку базу на південному полюсі – регіоні, який, як вважають, містить водяний лід. США також сподіваються створити там базу.

«Зворотний бік Місяця був предметом захоплення для вчених, відколи вони вперше вдивилися в нього на зернистих чорно-білих зображеннях, зроблених радянським космічним кораблем «Луна-3» у 1959 році, і зрозуміли, наскільки він відрізняється від сторони, зверненої до Землі», — кажуть у CNN.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій