Читаєте зараз
НАБУ вручило підозри ексраднику та близькій особі Романа Насірова: що за справа

НАБУ вручило підозри ексраднику та близькій особі Романа Насірова: що за справа

Ilona Kivva
Автор:

Правоохоронці викрили схему легалізації понад €21 мільйона. Це частина неправомірної вигоди, яку голова Державної фіскальної служби України одержав за відшкодування ПДВ компаніям агрохолдингу, кажуть у Національному антикорупційному бюро (НАБУ).

Серед підозрюваних:

  • близька особа ексголови ДФС (Романа Насірова). Вона посприяла, щоб той отримав понад €13 млн хабаря через рахунок в офшорі;
  • радник ексголови ДФС. Легалізував ще майже €8 млн на рахунку іншого офшора у 2017-2018 роках.

«Протягом грудня 2015 – березня 2016 рр. близька особа очільника ДФС посприяла останньому в отриманні частини неправомірної вигоди у сумі понад 13 млн євро на рахунки підконтрольної компанії-нерезидента (Британські Віргінські Острови). А у травні 2017 – квітні 2018 рр. – легалізувала всю суму одержаного хабаря та витратила її на придбання недобудованого житлово-офісного комплексу з паркінгом, який продовжили будувати та отримувати додаткові доходи, зокрема у 2022-2023 рр», — з’ясували правоохоронці.

Як пише Бабель, близька особа — це тесть Насірова, забудовник Олександр Глімбовський. Тобто, ймовірно, Глімбовський допоміг легалізувати ймовірний хабар, який олігарх Олег Бахматюк дав Насірову за відшкодування ПДВ його компаніям.

Наприкінці 2023 року НАБУ і САП домоглися накладення арешту на 81 об’єкт нерухомості та понад 30 млн грн, які власник групи будкомпаній набув саме завдяки легалізованим коштам.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій